Від чого з’являється герпес на губах

Багато людей відчули на власному досвіді ситуацію, коли на губах з’являються неприємні висипання.

Це й не дивно, адже вірус простого герпесу, який викликає ці висипання, дуже поширений – його можна знайти у вісімдесяти відсотків населення земної кулі. Найчастіше він просто живе в людському організмі, не викликаючи симптоматики.

Але якщо з’являються прояви захворювання, то у людини виникає цілком закономірне питання з приводу того, як швидко вилікувати герпес на губах. Адже крім неприємних відчуттів і дискомфорту, ці висипання викликають переживання з приводу свого непривабливого зовнішнього вигляду.

Як зазначалося раніше, вірус простого герпесу знаходиться в організмі, часто ніяк не проявляючись. Щоб виникла клінічна картина, захисні сили людського організму повинні істотно знизитися. Це може статися в результаті надмірних фізичних навантажень, нервового перенапруження, тривалої хвороби, зниження імунітету, або авітамінозу, який спостерігається в зимовий і весняний час.

Ще до появи висипань людина може відчувати печіння і болючість у визначеному місці на губі. Незабаром тут з’являться пухирці з серозним вмістом.

Ці везикулярні елементи через один або два тижні розкриваються, покриваються корочками, а після зникають без сліду. Клінічна картина доповнюється загальною слабкістю і нездужанням.

Для попередження виникнення висипань людині необхідно піклуватися про свій імунітет, постійно займаючись його зміцненням, дотримуватися правильний режим праці та відпочинку, уникати стресових ситуацій і знаходження в дуже людних місцях. Повністю знищити вірус герпесу в організмі неможливо, оскільки він зв’язується з людською ДНК.

Можна зменшити прояви і тривалість перебігу захворювання. Для цього застосовуються противірусні препарати, імуномодулятори та вітаміни. Зовнішньо можна застосовувати креми і мазі проти герпесу. Завдяки цим лікарським засобам одужання настає через тиждень з моменту появи перших симптомів, а перебіг захворювання стає більш легким.

   

Залишити коментар

Кометарі