Майже половина українських заробітчан працюють у Росії

Росія разом із Польщею залишаються країнам, які найчастіше відвідують українці. Там працюють до 40% усіх трудових мігрантів з України, причому кожен п’ятий – без будь-яких правових підстав (“Міграційний профіль України 2011-2015”).

Про це у статті для DT.UA пише Юлія Самаєва.

Так, конфлікт на сході позначився на лояльності українців до агресивного сусіда, з 2014 р. кількість наших співгромадян, які відвідують РФ, скорочується. 2013-го понад 6 млн українців відвідали РФ, 2015-го – уже трохи більше 4 млн. Але все одно це друга за відвідуваністю українцями країна,
– мовиться у статті.

На даний момент, за даними Міграційної служби РФ, на території Росії перебувають 2,1 млн українців працездатного віку.

Як пише Самаєва, останнє дослідження трудової міграції в Україні проводилося 2012 року Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи і Держстатом.

Мігрант, який шукає роботу в Росії, – це чоловік, переважно з сільської місцевості (понад 60%), зайнятий важкою фізичною працею, який часто працює нелегально (понад 20%) і виїжджає на заробітки на кілька місяців. Найчастіше це житель однієї із західних областей (понад 70%). Утім, експерти банківського сектору зазначають, що нинішнього року лише 20-25% грошових переказів із Росії через платіжні системи та картки спрямовуються в західні області України.

Звичайно, у голові не дуже вкладається той факт, що поки одні відправляються добровольцями на Донбас, інші їдуть будівельниками в Ростов. Але українська влада – не окресливши жорстких меж конфлікту, постійно шукаючи компроміси та зубами вчепившись у “липецькі фабрики”, – від самого початку формувала в населення гібридне ставлення до того, що відбувається. І тепер жінки, які зустрічають на колінах труни з односельчанами з АТО, без сумнівів відпускають чоловіків штукатурами в Смоленськ,
– пише Самаєва.

До слова, За підсумками I кварталу 2016 року, грошові перекази від українців, які працюють у Росії, у доларовому еквіваленті скоротилися майже в три рази.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі