Китайці підозрюють, що мають “божественне” походження

Вчені з Центрального університету південного Китаю дійшли до висновку, що трохи менше половини китайців є нащадками міфічних імператорів Ян-ді (або Шень-нун) і Хуан-ді, яким приписують божественне походження.

Висновки вчених були опубліковані на сайті bioRxiv.org.

В основу дослідження вчених була покладена робота, яка вийшла у 2014 році. У ній було доведено, що 40% китайців є нащадками “суперпрабатьків, які жили в період неоліту, коли почався розвиток землеробства”. Відповідний висновок був зроблений на підставі наявності в популяції трьох гаплотипів в Y-хромосомі: O3a1c, O3a2c1 і O3a2c1a. У новій же роботі дослідники вирішили з’ясувати, чи можуть ці галотипи належати давнім китайським імператорам.

Вчені вивчили давні легенди та історичні записи і з’ясували, що, згідно з міфами, більшість китайських прізвищ походять від імен правителів Ян-ді і Хуан-ді. Генетики взяли зразки ДНК у 2415 чоловіків, які були розділені на кілька груп відповідно до їхніх прізвищ: Цзян (походить від імператора Ян-ді), Ін та Цзи (обидві від Хуан-ді). В останню групу увійшли одразу кілька прізвищ, які, як вважається, споріднені імені міфологічного героя-бунтівника Чи Ю, спадкоємця Ян-ді.

Встановлено, що серед носіїв гаплотипу O3a1c частіше зустрічалися прізвища, пов’язані з Ян-ді, а серед носіїв O3a2c1a – прізвища, пов’язані з Хуан-ді. Гаплотип O3a2c1 виявився характерний для людей з четвертої групи.

За словами дослідників, це доводить, що стародавні “суперпрабатьки” були першими імператорами Китаю.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі