В Україні різко зміниться погода: прогноз на тиждень

На вихідних в Україні , як прогнозують синоптики , очікується тепла погода . Практично на всій території країни повітря прогріється до 20-22 градусів вище нуля. Без опадів. Така ж погода очікується і в неділю, 2 жовтня. Найтепліше в цей день буде в Закарпатській області – тут температура повітря підніметься до 25 градусів вище нуля . Відносно прохолодна погода очікується на сході України – 19-20 градусів тепла .

Прогноз на 1 жовтня. Фото : Укргідрометцентр

Уже в понеділок , 3 жовтня, на західній і частині центральної України очікуються опади . У Львівській області температура повітря буде коливатися в межах 13-15 градусів вище нуля , на сході – 20-22 градусів , в центрі , півдні і на півночі – 22-24 градуси .

Прогноз на 3 жовтня. Фото : Укргідрометцентр

4 жовтня в Україні різко похолодає , при цьому дощової циклон також досягне Кіровоградську область . Температура повітря в цей день буде коливатися в межах 12-16 градусів тепла . На сході – 19-21 градус вище нуля .

Прогноз на 4 жовтня. Фото : Укргідрометцентр

5 жовтня дощі пройдуть по всій Україні . На заході похолодає до 9-11 градусів , в Києві – 11-13 градусів . У той же час на території східної України температура повітря буде коливатися в межах 17-19 градусів вище нуля .


Прогноз на 5 жовтня. Фото : Укргідрометцентр

Народний прогноз погоди

1 жовтня вшановується пам’ять мучениці Аріадни , передає портал ” Синоптик “. У народі цей день називався Аріна Шіповніца , журавлиний літ . Якщо на Аріну журавлі полетять , то на Покрову (14 жовтня ) буде перший мороз ; якщо немає , то до Артем’єва дня (2 листопада) не буде жодного морозу – ” сльота простоїть ” . Яка погода 1 жовтня, така буде і 1 квітня.

З 2 жовтня проходили Трофимівські вечірки – вибір наречених. ” На Трохима не проходить щастя мимо : куди Трохим , туди і воно за ним ” . У цей день бував і перший снігопад . Якщо до цього дня лист з берези і дуба опав не чисто – потрібно чекати сувору зиму .

3 жовтня відзначається день святого Євстафія Плакіди . У народі цей день називався Астаф’єві вітри або Астаф’єв Вітряк . День , як правило , бував вітряний , і по вітрі судили про погоду : якщо вітер північний – близько холоднеча ; південний вітер – до тепла ; західний – до мокроти , дощам, а східний – до ясної погоди .

4 жовтня вшановується пам’ять святого апостола Кіндрата . Погода в цей день має величезне значення , оскільки якою погода бувала в цей день – такою вона залишиться і в наступні чотири тижні , тобто весь жовтень. Однак ясна погода у цей день у поєднанні з північно – східним вітром обіцяє і холодну зиму .

Про те , коли очікувати першого снігу , наші пращури судили по березовим листям 5 жовтня: якщо до цього дня лист з берези не опав повністю , сніг ляже пізно .

6 жовтня відзначається Зачаття Пророка , Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна і вшановується пам’ять святого Інокентія , митрополита Московського . Іноді в цей день буває тепло , але достатньо рідко . Майбутню зиму визначали так : якщо тхори і куниці до строку міняють літнє хутро на зимове , то зима буде ранньою.

 

 

Залишити коментар

Кометарі