Звіт по збитому Boeing 777 – потужний аргумент причетності Росії, – експерт

Звіт про обставини авіакатастрофи рейсу МН-17, що був збитий 17 липня 2014 року біля Донецька, – це компроміс між совістю і політичною відповідальністю. Дивує позиція уряду Нідерландів, який давно має відповідну інформацію, але не ризикує її повністю оприлюднити, оскільки не хоче псувати з Росією відносини.

Таку думку сайту “24” висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи звіт міжнародної слідчої групи, який був оприлюднений 28 вересня у Гаазі.

Для України цей звіт – потужний аргумент на користь того, що Росія безпосередньо причетна до війни на Донбасі. Цю тезу треба активно просувати і постійно про неї говорити міжнародній спільноті. Тому що Росія причетна, як мінімум, до загибелі майже 300 людей, серед яких переважна більшість – громадяни ЄС,
– наголосив він.

Питання про те, який суд може розглядати справу щодо збиття літака, за словами Магди, є другорядним.

“Більш важливим є питання вирішення того, що до збиття літака причетна Росія. Це ситуація, коли розумному – досить”, – зауважив політолог.

Говорячи про безпосередньо підозрюваних у скоєнні злочину, Євген Магда зазначив, що уряд Нідерландів з високою долею вірогідності знають, хто це був.

Думаю, вони собі уявляють, як мінімум командирів, які давали такі розпорядження і накази,
– підкреслив експерт.

Нагадаємо, міжнародні слідчі вказали на те, що зброєю, якою збили літак, є ЗРК “Бук”, який привезли із Росії, а також назвала місце запуску ракети. Після цього ЗРК “Бук”повернувся до Росії.

   

Залишити коментар

Кометарі