Тих, хто вбивав євреїв, треба називати не за національностями, а поіменно, – соціолог

Директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Леонід Фінберг гостро відреагував на скандальну заяву президента Ізраїлю Реувена Рівліна під час його виступу у Верховній Раді.

Фінберг наголосив, що масовими вбивствами євреїв під час Другої світової займалися конкретні люди і їх треба називати поіменно.

“Це були конкретні люди, які чи не мали сили вбити себе, щоб не виконувати таку роботу чи в силу різних причин не могли це зробити. Безумовно, були люди різних національностей, які робили це з власного бажання. І треба називати їх поіменно, а не казати про їхні ознаки – чи християни, чи іудеї, чи українці, чи поляки”, – цитує Фінберга “Радіо Свобода”.

На його думку, з такими заявами треба бути дуже обережним.

Фінберг погодився, що про трагедію Другої світової війни насправді дуже важко говорити і багато хто говорить напівправду.

Скажу страшні речі, які не дуже популярні, які не дуже знають. Біля газових камер, де знищували євреїв, працювали євреї. Нацисти змушували робити їх цю роботу, так само нацисти змушували місцевих жителів бути в охороні таборів смерті,
– зазначив Леонід Фінберг.

Нагадаємо, 27 вересня під час виступу у Верховній Раді президент Ізраїлю Реувен Рівлін звинуватив українців у вбивстві євреїв під час Другої світової війни.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі