Інвестори зі США та ЄС скуповують держборг Росії

Росія повернулася на зовнішній ринок позик, доразместив євробонди на $1,25 млрд. Причому іноземні інвестори викупили весь випуск, половина паперів дісталася покупцям із США .

“Ми побачили величезний інтерес з боку інвесторів. Нові єврооблігації були розміщені виключно серед іноземних покупців, на частку інвесторів із США довелося 53%, Європи — 43%, Азії — 4%”, — сказав глава Мінфіну РФ Антон Силуанов.

Ціна розміщення склала 106,75% від номіналу, повідомив Мінфін РФ. Це передбачає прибутковість у 3,9% річних. Початковий орієнтир ціни розміщення становив 106% від номіналу, але попит дозволив поліпшити умови позики. До закриття книги заявок попит на папери перевищив пропозицію у шість разів, переваливши за $7,5 млрд. В четвер акції та облігації на світових біржах росли в ціні, відіграючи рішення ФРС США не піднімати ключову ставку, тому Мінфін РФ вчасно вийшов на ринок.

Першу частину випуску Росія розміщувала в травні — десятирічні євробонди на $1,75 млрд під 4,75% річних. Це був перший вихід країни на міжнародний ринок капіталу з осені 2013 року. Загальний обсяг книги заявок склав близько $7 млрд. “Більше 70% розміщення довелося на іноземних інвесторів. Саме на цю групу ми й орієнтувалися”, — уточнював Мінфін РФ.

Хоча західні санкції ніяк не поширюються на держзапозичення Росії, вони все одно впливали на процес розміщення, зазначає керівник відділу досліджень ринків Commerzbank Пітер Кінселла. Він вказує, зокрема, на те, що у розміщення всього один організатор. “Це не нормально, але це відображення накладених на Росію фінансових санкцій”, — вважає він. Тим не менш Кінселла відзначив високий попит на євробонди, тому що “інвестори все ще мають інтерес до прибуткових активів”.

Санкційні ризики для інвесторів, на які вказував Мінфін у травні, за чотири місяці не змінилися. Відповідно до оновленого проспекту емісії, Росія зобов’язується не використовувати отримані від розміщення кошти для допомоги фізичним або юридичним особам які перебувають під санкціями ЄС і США. Крім того, як і при травневому розміщенні, передбачена можливість виплат інвесторам не в доларах, а в інших валютах (фунтах стерлінгів, євро або швейцарських франках) на розсуд емітента, якщо розрахунки в американській валюті будуть заблоковані. “На платежі за облігаціями можуть вплинути геополітичні події, і якщо платіж у доларах стане неможливий, передбачені виплати в альтернативних валютах”, — йдеться в проспекті паперів в розділі “Фактори ризику”.

   

Залишити коментар

Кометарі