Знищене здоров’я та допити бойовиків: звільнений Жемчугов розповів про свій полон

Звільнений з полону бойовиків 17 вересня Володимир Жемчугов розповів журналістам про свій стан здоров’я та майже рік, проведений у неволі після отримання важкої мінно-вибухової травми.

Про це повідомляє ТСН.

За словами Жемчугова, який на даний момент проходить обстеження у лікарні Києва, перш за все йому рятуватимуть зір, потім – вражені осколками внутрішні органи, а вже згодом протезуватимуть руки.

Чоловік також розповів, що після того, як потрапив у полон, йому надали можливість пройти лише невідкладне лікування.

“Були постійні скарги, звернення, але казали – на українців не вистачає бюджету. Пізніше дозволили передавати якісь ліки – мені передавала родина, і я дотягнув”, – розповів Жемчугов.

За його словами, зараз він бачить лише лівим оком і дуже погано, кольори розрізняє лише зблизька.

Жемчугов також скаржиться на важкий психологічний стан.

Три теми – це моє здоров’я, моя родина і що зі мною буде у майбутньому – про це важко говорити, сприймати, я не можу себе контролювати тут (стримує сльози). Зламали мені психіку в цьому плані,
– розповів він.

Жемчугов також повідомив журналістам, що в Луганській області діють проукраїнські партизанські загони, до одного з яких він належав.

“Тому багато розповідати не можна, бо це ризик для людей, які там залишились і які борються проти російських окупантів та проти зрадників України продажних”, – каже він.

Жемчугов повідомив, що до останнього моменту не вірив у звільнення з полону та чекав на провокації. Він вважає, що бойовики довго не хотіли його відпускати, оскільки він росіянин за національністю, місцевий мешканець і шахтар у минулому, а також керував кількома місцевими підприємствами.

Вони розуміли – якщо така людина повстала проти них, то це привід замислитись для інших, хто знає мене. Люди б почали думати – а що його змусило повстати. А там думати не дають – пропаганда дуже серйозна,
– сказав Жемчугов.

Він також розповів, що після виконання бойового завдання підірвався на старому мінному полі, яке залишилося від бойових дій 2014 року. Зрозумівши, що не помирає, Жемчугов поповз до дороги, щоб кинутись під авто і таким чином уникнути полону.

До полону не хотів, бо полон – це катування, а під катуванням люди ламаються, можна щось розповісти, зрадити,
– пояснив він.

Однак біля дороги чоловіка підібрали, і опритомнів він уже в реанімації, після якої відразу почалися допити.

Жемчугов також каже, що його не катували під час допитів, а лише тиснули психологічно, оскільки через поранення він був у дуже важкому фізичному стані. Зокрема, чоловікові погрожували ув’язненням, обіцяли відвезти на лікування в Москву та перевезти його родину в Луганськ, якщо він погодиться на співпрацю з бойовиками.

Коли зрозуміли, що катувати мене немає сенсу, я й так весь понівечений, але мене чимось обколювали, я таке щось пригадую – відповідав на якісь питання, ніби марив. Потім мені казали ті, хто мене охороняв, що все за мною записували, що я тоді сказав. Але я радий, що я витримав та не зрадив,
– розповів він.

Жемчугов також повідомив, що останні 5 місяців полону провів у в’язниці зі злочинцями, яких примушували за ним доглядати.

“Перші 8 місяців, поки був у лікарні, мене на вулицю не випускали. А вже коли перевели в СІЗО, виводили на прогулянки на годину – це перевага в’язниці. Я робив зарядку – присідав, намагався бігати, спортом займатись. Охоронці приходили на мене подивитись і жартували – “бігає, до втечі готується, докладіть оперативнику”, – згадує він.

За словами екс-полоненого, він свідомо йшов на війну і не боявся померти, однак не був психологічно готовий до таких важких травм.

Та їх я ніколи не боявся, я їх в обличчя завжди називав окупантами та зрадниками,
– наголосив Жемчугов.

Нагадаємо, 17 вересня звільнили з полону бойовиків двох українців – Володимира Жемчугова і Юрія Супруна.

Додамо, Володимиру Жемчугову вибухом відірвало обидві руки і пошкодило очі.

Терористи “ЛНР” звинувачують Жемчугова у підриві залізничного полотна у районі Лутугіно та електроопори у Хрящуватому.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі