Зміни в правилах дорожнього руху

В опублікованій робочої версії нових правил наступні зміни:

Пріоритет

Картинки по запросу приорітет пдр

«Головною дорогою» можуть вважати будь-яку дорогу по відношенню до виїзду з території, а не тільки позначену відповідним знаком або заасфальтовану по відношенню до грунтової. Для водія уточнення є позитивним моментом (наприклад, при ДТП, що трапилося при виїзді з асфальтової дороги підприємства на грунтову). При цьому є припущення, що дорожники почнуть економити на знаках.

Зупинка за наказом

Картинки по запросу зупинка за наказом

У проекті з’явився пункт, який вимагає від водія у разі зупинки авто поліцейським вийти з машини на тротуар або узбіччя, тоді як зараз не існує жодного нормативно-правового акту, за яким водій зобов’язаний покинути салон, а не передавати документи через вікно.

Позитивний момент – у проекті чітко прописано, що зупиняти автомобіль і перевіряти будь-які документи має право лише співробітник міліції і лише під час виконання службових обов’язків (на «екологів-козаків» з жезлами не реагувати).

Захист водія

Картинки по запросу захист водія плохая дорога

У нових правилах дорожнього руху є право водія отримувати компенсацію в разі шкоди через невідповідність стану доріг умовам безпеки руху. Така ініціатива дозволить, по-перше, захистити права водія у випадку наїзду на яму, по-друге, юридично захистить водія від звинувачень в порушенні ПДР, якщо він пошкодив автомобіль через невідповідного якості дороги (зараз немає такого права).

Страхування

Картинки по запросу захист водія

Пропонується для їзди без страховки ввести таку ж відповідальність, як і за керування незареєстрованим авто або таким, що не пройшов техогляд. А за таке порушення – штраф 170-255 грн. на перший раз, у разі ж повторного порушення – від 255 до 510 грн., або громадські роботи на час від 30 до 40 годин.

Стан водія

Картинки по запросу спать за рулем

Цікава ініціатива – не допускати до керування транспортними засобами водіїв, які перебувають у хворобливому або стомленому стані – точно такі ж заходи, як і стосовно до водіїв у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Однак, існує ризик, що патрулі час від часу будуть зловживати таким правом, адже незрозуміло, як водієві довести, що він не був стомленим, мовляв, інспекторові просто здалося.

Обгін

Картинки по запросу обгон

На дорогах з двостороннім рухом (4-смугових) заборонено виїжджати на смугу зустрічного руху – це пропозиція ДАІ, в принципі, відповідає нинішнім правилам. Однак з урахуванням того, що існує ініціатива вважати смугою для руху навіть нерозмічену частину дороги, а прив’язуватися до встановленої ширині дороги в 2,75 м необов’язково (п. 1.10), виникає питання, яким чином водій повинен визначати кількість смуг на дорозі.

Зупинка і стоянка

Картинки по запросу остановка маршруток

Посилюються вимоги і до маршруток – вони зможуть робити зупинку тільки в спецмісцях для посадки пасажирів (сьогодні така заборона не прописана.

Дискусії викликають пропозиції щодо змін до правил паркування на тротуарах. Якщо сьогодні вона дозволена тоді, коли залишається для проходу людей не менше 2 м, то в проекті конкретика замінена на фразу «де стоянка викликає суттєві перешкоди для пішоходів». Але є і одна явно хороша ініціатива: дозволити стоянку на відстані 5 метрів від перехрестя (зараз 10 метрів).

Швидкість

Картинки по запросу авто на скорости

Кабмін підготував постанову, що дозволяє розганятися до 110 км / год. на дорогах з окремими проїзними частинами, відокремленими один від одного відбійником або зеленими насадженнями, і якщо через них не проходять пішохідні переходи. У підготовленій редакції правил дозволяють рухатися не більше 90 км / год, можна рухатися швидше (до 130 км / год) тільки на автомагістралях.

Для сучасних авто швидкість в 110 км / ч є «черепашачою». Однак поки в нашій країні не побудують нормальних доріг, дозволяти їздити швидше небезпечно, оскільки з тих же самих дорогах рухаються і автомобілі застарілих конструкцій.

   

Залишити коментар

Кометарі