У Чехії запрацювала програма працевлаштування українців

Програму запустили в серпні цього року. Вона передбачає працевлаштування до 5 тисяч працівників з України.

Таким чином, влада Чехії намагаються вирішити проблему нестачі робочої сили середньої кваліфікації в країні.

Раніше програма передбачала найм тільки висококваліфікованих фахівців з України. Тепер вона поширюється і на працівників середньої і низької кваліфікації: зварювальників, слюсарів, кухарів, водіїв, швачок і так далі.

«Дозвіл на роботу в Чехії в серпні отримали 170 українських фахівців. За вересень квота також виконана. Якщо кількість учасників буде збільшуватися такими темпами, число бажаючих може досягти 5 000 осіб на рік», — прокоментував ситуацію голова Конфедерації спілок підприємців і роботодавців Чехії Ян Візнер.

Президент Економічної палати ЧР Володимир Длоуги також зазначив, що у зв’язку з нестачею у країні середньо – і низькокваліфікованої робочої сили, квоти в 5000 чоловік може бути недостатньо.

Станом на кінець 1 кварталу 2016 року, в Чехії налічувалося понад 117000 вакансій. Найбільше країна має потребу в робочій силі у сфері промисловості. Найбільший попит у Чехії на інженерів-будівельників, електротехніків, механіків, а також працівників ІТ-сфери та медиків, особливо сестринського персоналу.

Раніше уряд Чехії вже затвердив держпрограму, яка дозволяє в прискореному режимі прийняти на роботу 500 фахівців з України.

Відповідно до урядового механізму, роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду та подає документи в консульську установу. Далі фахівці дипломатичної установи призначають коротку співбесіду з потенційним працівником.

   

Залишити коментар

Кометарі