Тимчук розповів, у яку пастку Кремля потрапила Україна

Кремль може силою змусити бойовиків припинити вогонь на Донбасі, змусивши тим самим Україну прийняти невигідні політичні рішення, серед яких і закон про вибори на Донбасі.

Таку думку в коментарі Обозревателю висловив координатор групи “Інформаційний опір”, нардеп Дмитро Тимчук.

Якщо Москва раптом забезпечить безпеку під дулами автоматів, стусанами змусить своїх бойовиків не стріляти, тоді ми опинимося в дуже непривабливій ситуації. На нас будуть тиснути, щоб забезпечити рішення про особливий статус Донбасу, про проведення місцевих виборів, про амністію бойовиків. Москва пішла саме цим шляхом. Тобто сьогодні до приїзду представників Франції та Німеччини на Донбасі настало затишшя, хоча ще 1 вересня бойовики не змогли втриматися від стрільби,
– сказав він.

На думку нардепа, влада України допустили грубу помилку, коли вперто не хотіла визнавати неспроможність алгоритмів “Мінська-2”, прописаних під диктовку Кремля.

Зараз Київ опиниться в дуже неприємній ситуації. Справа в тому, що в “Мінську-2” прописаний один алгоритм, а нам постійно розповідали, що ми вимагаємо виведення російських військ, взяття кордону під контроль і т.д. А потім вже тільки проведення виборів і інші речі, які прописані політичною частиною. Цими розповідями можна обдурити українську громадськість, але міжнародних посередників – набагато складніше. Потрібно розуміти, що їм абсолютно все одно, на яких умовах відновити мир на Донбасі. Для них головне, щоб припинили стріляти,
– зазначив Тимчук.

Експерт припустив, що зараз Росія навіть може дати команду бойовикам приступити до початку відведення важкого озброєння, але при цьому тиснутиме на Україну, щоб змусити її до прийняття невигідних політичних рішень.

“Хоча ми розуміємо, що проведення виборів на території, яку Україна не контролює – сценарій Москви. Для того, щоб повісити Донбас на шию Україні, а фактичний контроль за ним залишити за собою, Київ просто напросто проклацує момент, коли можна було говорити, що “Мінськ-2″ не працює і що необхідно переходити в інший формат, в якому буде прописана відповідальність Росії і України, а не якихось віртуальних бойовиків, які підпорядковуються Кремлю”, – розповів Тимчук.

На думку нардепа, тепер Київ може дорого заплатити за свою впертість у питанні “Мінська-2”.

Нагадаємо, 14 вересня міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на спільній прес-конференції в Києві з міністрами закордонних справ України і Франції заявив, що опівночі на Донбасінабуде чинності режим припинення вогню, який триватиме щонайменше тиждень.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі