Курс долара може різко змінитися: прогнози експертів

Як пояснюють експерти, найімовірніше валютний ринок відреагував на новину про те, що вже 14 вересня МВФ прийме рішення про черговий кредитний транш для України. Про це пише news24.if.ua з посиланням на bdzholа

Сайт Сегодня.ua з’ясував, що буде з курсом національної валюти в цьому році і як кредитний транш допоможе гривні.

Прискорена девальвація гривні, яка була попередні чотири тижні, вже позаду

– розповідає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

Ще 6 вересня офіційний курс долара досяг позначки в 26,78 гривні, а 12 вересня опустився до 26,67 гривні.

При цьому з 5 вересня курс виріс на 0,1%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, знизився за цей же час з 26,78 до 26,66 гривні, або на 0,4%.

Починаючи з середи, гривня зміцнювалася до долара на всіх сегментах ринку. Причину її зміцнення слід шукати там же, де знаходилася причина попереднього падіння гривні, – у взаєминах з МВФ. Ще на позаминулому тижні з’явилася інформація про те, що МВФ розгляне питання про кредит Україні. На початку тижня з’явилася дата, 14 вересня, проте на сайті МВФ підтвердження цьому не знайшлося. І лише коли в середині тижня МВФ скорегував свій розклад, і на сайті організації стало значитися обговорення України на цю дату, падіння гривні змінилося рухом в зворотну сторону

– коментує Вадим Іосуб.
Відзначимо, практично все літо в Україні був стабільний курс гривні. Коливання валюти відбувалося у вузькому коридорі в кілька копійок. Але з 15 серпня гривня почала девальвувати, подолавши “психологічну позначку” в 25 гривень.

За словами головного аналітика Concorde Capital Олександра Паращія, причин для “осінньої девальвації” кілька: доводиться закуповувати велику кількість імпортного газу, гасити валютні кредити, крім того попит на валютному ринку в цей період зростає, а пропозиція залишається на тому ж рівні. В результаті гривня помітно “худне”.

Чому долар дорожчає восени:

доводиться запасатися імпортним газом до опалювального сезону (близько 8 млрд кубометрів газу за друге півріччя);

українці скуповують валюту (попит збільшиться на 10%);

доводиться активніше “гасити” іноземні кредити;

затримка траншу від МВФ.

У Національному банку пояснили: фундаментальних причин для падіння нацвалюти немає, а долар в Україні дорожчає через сезонний фактор і загострення ситуації навколо Криму і на Сході країни.

Це (сприятлива обстановка, – прим.ред.) Забезпечено стрімким падінням темпів інфляції, високим урожаєм зернових і позитивною кон’юнктурою на світових ринках сталі і залізної руди

– повідомляють в прес-службі НБУ.

На думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, якщо Україна отримає кредитний транш, курс до кінця року буде коливатися в межах 25-27 гривень. У той же час аналітики “Альпарі” уточнюють, вже до кінця цього тижня долар може подешевшати на одну гривню – 26,6 гривні, а якщо траншу не буде, то подорожчати до 27,7 гривні.

Курс буде залежати від розгляду результатів останньої місії МВФ Радою цієї організації в середу. Прогрес в цьому питанні може призвести до зниження долара не менше ніж на одну гривню, а негативне рішення призведе до його зростання приблизно на стільки ж. З моєї точки зору найбільш імовірний перший, оптимістичний сценарій

– говорить Вадим Іосуб.

У Національному банку також впевнені, що кредит від МВФ дозволить зміцнитися національній валюті.

Надходження коштів від них сприятливо позначиться на платіжному балансі і стимулюватиме прискорення економічного зростання. В той же час позитивне рішення Фонду усуне психологічний тиск на валютний ринок і підтримає тенденцію до зменшення волатильності курсу гривні, перші ознаки якого спостерігаються протягом останніх днів

– вважають в Нацбанку.

Олександр Паращій вважає, що швидше долар подорожчає до 27 гривень, тим краще. Аналітик упевнений, що вище цієї позначки курс не підніметься, а транш від МВФ тільки сповільнить девальвацію.

У бюджеті на 2016-й рік Кабмін заклав курс долара в межах 24,1 – 24,4 гривень. Однак уже в травні, формуючи ціни на газ, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України заклав курс 26,7 гривень за долар (на думку відомства, такий буде курс до кінця року).

Проект бюджету на наступний рік, як каже міністр соцполітики Андрій Рева, зареєструють у Верховній Раді 15 вересня. У резолюції до бюджету чиновники вказали, що курс національної валюти по відношенню до долара в 2017-му сягне позначки 27,2 гривні.

   

Залишити коментар

Кометарі