В Україні набув чинності Порядок реєстрації прав на нерухомість

З 6 вересня 2016 року набув чинності Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, нова редакція якого затверджена постановою Кабміну України від 23 серпня 2016 року № 553.

Державна реєстрація прав проводиться за заявою з яких можна звернутися до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріусу. У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним набуттям речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, а також у випадку державної реєстрації прав, похідних від права власності, одночасно з реєстрацією права власності на таке майно подається одна заява. Заява роздруковується за допомогою програми Реєстру та підписується заявником, долучається до документів, поданих для реєстрації. За бажанням заявника йому може бути наданий примірник заяви.

Після підписання заява реєструється у базі даних заяв. Дата і час реєстрації вважаються моментом прийняття заяви пише news24.if.ua  з посиланням  на ukr.media.

Особа заявника перевіряється реєстратором, нотаріусом або його помічником з паспортом громадянина України, виду на проживання, національному, дипломатичного або службового паспорту іноземця або іншого документа, що посвідчує особу іноземця.

Після внесення відомостей до Реєстру державний реєстратор формує інформацію з нього, яка розміщується на веб-порталі Мін’юсту для доступу до неї заявника з метою її перегляду та з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено адміністративний збір, її завантаження і друку. Інформація з Реєстру за бажанням заявника може бути надана у паперовій формі – вона друкується на аркушах паперу формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

Інформація з Реєстру в паперовій або електронній формі має однакову юридичну силу і містить обов’язкову посилання на Реєстр. Також урядом визначено перелік заяв для держреєстрації прав на нерухоме майно, які можуть подаватися в електронній формі, зокрема, таке право надано забудовникам.

Через веб-портал Мін’юсту подається електронна заява про державну реєстрацію:

– припинення іпотеки у зв’язку з придбанням (передачі) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки, – за заявою державного виконавця;

– обтяження – за заявою органу державної влади, його посадової особи, якими встановлено, змінено або припинено обтяження;

– прав, похідних від права власності (крім іпотеки), – за заявою власника, іншого правонабувача, сторони правочину, у яких виникло речове право;

– права власності на окреме індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних і юридичних осіб, – за заявою особи, залучені кошти фізичних та юридичних осіб. Крім того, упорядковано питання реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст в частині визначення органів, компетентних здійснювати державну реєстрацію, можливості подачі документів через центри надання адмінпослуг, звільнення територіальних громад від плати за проведення такої реєстрації.

   

Залишити коментар

Кометарі