Україна не отримала жодної копійки від майна СРСР, – перший прем’єр України

Україна поряд з кількома іншими державами повинна була отримати частину майна Радянського Союзу в разі його розвалу.

Про це виданню Гордон розповів перший прем’єр незалежної України Вітольд Фокін.

За словами Фокіна, він домігся згоди глави СРСР Михайла Горбачова на перерозподіл боргових зобов’язань Союзу, що дає змогу претендувати на його майно, між кількома країнами, хоча спочатку планувалося, що борги СРСР разом з його майном перейдуть Росії.

“Передбачаючи в недалекому майбутньому розлучення і можливість передачі всіх авуарів, всіх будівель, споруд СРСР – ну кому? Правонаступниці – Росії, я за підтримки Бориса Євгеновича (українського вченого, голови Національної академії наук України Бориса Патона, – ред.) від Горбачова згоди на перерозподіл боргових зобов’язань домігся”, – зазначив Фокін.

За словами екс-прем’єра, він зібрав “групу підтримки” з лідерів кількох держав і разом з ними наполягав на солідарній відповідальності за борги СРСР.

Туди Білорусь увійшла, Молдова, Узбекистан, Вірменія, і ми заявили, що хочемо солідарної відповідальності за борги Радянського Союзу наполягаємо, але і хочемо отримати свою частину його майна, всіх авуарів грошових СРСР. Дуже невдоволений був уряд Росії цим кроком, багато було зустрічей, суперечок, ну а далі так вийшло, що всі наші вимоги похерили: Україна не отримала ні копійки від майна Радянського союзу, і вклади пішли,
– резюмував Фокін.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі