Порошенко прийняв вірчі грамоти від послів шести держав

Президент Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів іноземних держав: Федеративної Республіки Німеччина – Ернста Райхеля, Естонської Республіки – Герта Антсу, Європейського Союзу – Хьюга Мінгареллі, Італійської Республіки – Давіде ла Чечілія, Тоголезької Республіки – Квамі Крістофа Дікену, Монголії – Немеха Батаа та Ямайки – Маргарет Ен Луїс Джобсон.

Про це повідомили в Адміністрації Президента.

Під час зустрічі з послом ФРН Ернстом Райхелем глава держави висловив вдячність німецькій стороні та особисто Федеральному канцлеру Ангелі Меркель за підтримку України в боротьбі за територіальну цілісність і суверенітет, зокрема в рамках Нормандського формату. Петро Порошенко привернув увагу посла ФРН до важливості розвитку торговельно-економічної та інвестиційної співпраці між Україною та Німеччиною.

Спілкуючись з послом Естонської Республіки в Україні, президент із вдячністю відзначив послідовну підтримку, яку естонська сторона надає Україні у протидії російській агресії, а також допомогу у лікуванні поранених українських військовослужбовців та вирішенні проблем переселенців з Донбасу. Глава держави висловив сподівання на продовження активної співпраці у питаннях європейської інтеграції України, зокрема під час головування Естонії в ЄС у другій половині 2017 року.

У розмові з послом Італії Петро Порошенко високо оцінив позицію італійського уряду, зокрема Голови Ради міністрів Маттео Ренці у питанні санкцій проти Росії та висловив сподівання на продовження політики невизнання Італією окупованого РФ Криму. Співрозмовники обговорили графік двосторонніх візитів з метою підтримки високого рівня політичного діалогу між Україною та Італією.

Під час зустрічі з послом Тоголезької Республіки в Україні (за сумісництвом) глава держави відзначив зацікавленість української сторони в активізації двостороннього політичного діалогу, а також поглиблення взаємовигідного співробітництва в торговельно-економічній і культурно-гуманітарній сферах.

Особливу вдячність глава держави висловив за рішення президента Того про призначення надзвичайного і повноважного посла Тоголезької Республіки в Україні за сумісництвом з резиденцією у Німеччині, а не в Російській Федерації.

У центрі уваги під час бесіди Президента України з послом Монголії в Україні (за сумісництвом) були питання пожвавлення співробітництва між двома країнами в різних сферах. Йшлося, насамперед, про активізацію політичного діалогу та розширення економічної складової двосторонніх взаємин. У цьому контексті було відзначено важливість проведення на початку 2017 року українсько-монгольської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічної і науково-технічної співпраці.

У ході бесіди з послом Ямайки в Україні (за сумісництвом) співрозмовники обговорили перспективні напрями двостороннього співробітництва у сферах сільського господарства, енергетики, реалізації інфраструктурних проектів, видобутку корисних копалин, металургії, інформаційних технологій та туризму. Глава держави висловив сподівання на підтримку Ямайкою суверенітету і територіальної цілісності України в рамках організацій системи ООН.

   

Залишити коментар

Кометарі