Савченко може очолити нову проросійську партію

До цього є серйозні передумови. По-перше, народний депутат України Надія Савченко вже виявила свої партійні амбіції. По-друге, її позиція з питань Донбасу різко розходиться, як з поглядами лідера «рідної» для неї партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, так і з лінією президентської «партії війни» «Блоку Петра Порошенка».

Зараз в Україні з’явився новий політичний проект, партія «За життя», створена Вадимом Рабиновичем і Євгеном Мураєвим. Ці народні депутати так само, як і Савченко, критикують прагнення влади продовжувати війну в Донбасі. У березні вони вийшли з опозиційного блоку для того, щоб створити своє політичне об’єднання. Але, судячи з усього, воно створювалося спеціально «під Надю».

Инфаркт Порошенко: Савченко поднимет в Раде российский флаг

Українські журналісти з’ясували, що Мураєв і Рабінович намагаються зблизитися з Савченко і вже натякають, що підготували для неї пропозицію, привабливу своєю новизною: очолити партію «за життя».

І цілком ймовірно, що вона не відмовиться. Адже погляди Савченко, яка останнім часом наполягає на необхідності припинення війни в Донбасі і початку переговорів з представниками народної влади Донецька та Луганська, збігаються з позицією Мураєва і Рабиновича.

Євген Мураєв не раз різко критикував президента Петра Порошенка за те, що він відмовляється виконувати Мінські угоди. Молодий політик вважає неправильним ігнорування протягом півтора років вимог Комплексу заходів, наприклад, необхідності внесення змін до Конституції України, прийняття закону про амністію, припинення вогню. Крім того, Мураєв, так само, як і Савченко, вважає обов’язковими переговори з владою Донецької і Луганської республік.

Після таких заяв Євгена Мураєва запідозрили в сепаратизмі. В інтерв’ю одному з українських видань він зізнався, що оскільки його, як то кажуть, взяли на замітку, то миротворчі ідеї повинен просувати хтось інший. Ставку він зробив на Савченко, оскільки вона сьогодні на Україні – герой, а тому, можливо, до її думки прислухаються.

Инфаркт Порошенко: Савченко поднимет в Раде российский флаг

Соратник Мураєва, нардеп Вадим Рабинович також виступає за мир в країні і говорить про термінове припинення війни. Він, не побоюючись опали, прямо заявляє, що готовий йти на переговори з ополченцями, і так само, як і Мураєв, називає непідвладні Києву південно-східні території, ДНР і ЛНР.

Не можна забувати і про те, що Надія Савченко останнім часом «на ножах» зі своєю патронесою Юлією Тимошенко. Пару днів тому остання в ефірі українського телебачення назвала льотчицю недосвідченим політиком, заявивши, що їй треба вчитися, і ще раз вчитися. Надя, що володіє, як відомо, характером вибуховим, навряд чи визнає це «батьківське повчання». Швидше за все, образиться. А тому, шанси Рабиновича і Мураєва заманити її високі.

Порошенко варто побоюватися. По-перше, в Україні через очевидну політичну кризу назрівають перевибори. По-друге, вже зараз рейтинги президента трохи вищі за рейтинги Савченко. У Надю вірять, за даними соцопитувань, більше 10% виборців. Так що, при вмілій розкрутці на чолі з героїнею України Надією Савченко нова партія «За життя» цілком може пройти до Верховної Ради.

І тоді Савченко в українському парламенті якщо і не підніме російський прапор, то на повний голос заговорить про необхідність припинення війни в Донбасі, на чому, власне кажучи, і наполягає Москва, сторона, що бере участь в процесі врегулювання українського військового конфлікту.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі