Перша в світі пересадка голови: ексклюзивні подробиці операції

Валерій Спиридонов сподівається, що у нього буде нове тіло

Про цього хлопця говорить весь світ. 30-річний Валерій Спиридонов погодився стати піддослідним у першої в світі операції з трансплантації голови. Ще в дитинстві чоловікові поставили страшний діагноз – синдром Верднига?Гоффмана. Це хвороба, при якій у людини атрофуються м’язи.

“З цим захворюванням люди не доживають і до двадцяти років, а мені вже 30. Мені важко переодягатися, я навіть не можу самостійно підняти склянку води. Я готовий піти на ризик, адже я можу померти в будь-який день. Сучасні технології вже дійшли до того, щоб здійснити пересадку голови. А перші досліди по пожвавленню відрізаної голови були проведені ще в 40-х роках минулого століття на тварин“, – каже Валерій Спиридонов.

Подібні експерименти дійсно проводилися на собаках і мавпах, однак незабаром тварини вмирали. Італійський хірург Серджіо Канаверо, який планує провести пересадку голови Валерію, вперше розповів, як зробити операцію успішною.

Для цього необхідно охолодити мозок людини до 15 градусів, щоб не пошкодити її структуру. Потім кровоносні судини пацієнта і донора слід ввести кровоспинний препарат – гепарин. Потім артерії і вени голови буде зшивати з судинами тіла донора. Хребет до голови прикріплять за допомогою металевих пластин, а для активації мозку буде застосована електростимуляція.

За підрахунками Канаверо, для проведення операції знадобиться 100 хірургів, а сама пересадка триватиме 36 годин.

Однак український нейрохірург Антон Шкіряк запевняє, що на даний момент трансплантацію голови провести неможливо: “Мозок гине за лічені хвилини. Сучасні технології в медицині ще не дійшли до того рівня, щоб було можливо зробити пересадку голови. З’єднати шкіру або зшити м’язи – це одна справа, адже це більш грубі тканини. А нейрони не схожі між собою, вони неоднорідні за структурою. І з’єднати їх зараз, на жаль, нереально“.

Антон Шкіряк детально вивчив усі статті Серджіо Канаверо. Він упевнений, що всі висловлювання італійського нейрохірурга – це всього лише набір теорій, які нічим не підтверджені. “Таким чином, він в рази збільшив собі гонорари. Адже пацієнти думають – якщо людина може пересадити голову, то він – світило світової науки, і йому точно можна довірити своє життя“.

Незважаючи на великий ризик, Валерій Спиридонов не має наміру відмовлятися від операції. 50 років тому пересадку серця вважали такою ж сенсацією, проте зараз у всьому світі живуть тисячі людей з донорськими серцями.

 

 

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі