Страшна хвороба на Львівщині: 8-річний хлопчик в реанімації

У Львівській області восьмирічний хлопчик захворів на правець і в ніч з суботи 27 серпня на неділю 28 серпня потрапив в реанімацію обласної лікарні ОХМАТДИТ.

Рідні Матвія довго не підозрювали, що малюк інфікований, і до медиків звернулися, коли у хлопчика почалися судоми.
Під стінами реанімації чергує бабуся. Вона зараз виховує онука, адже батько з сім’єю не живе, а мати поїхала на заробітки за кордон. Кілька тижнів тому бабуся з онуком поїхали на відпочинок в село. Там в саду Матвій поранив ногу.

“У нього почалися судоми. Я не могла зрозуміти, в чому справа, тому що пальчик практично зажив, рани відкритої не було. Я не знала, в чому причина. У мене п’ятеро дітей, розумієте, і з таким я не зіштовхувалася ніколи”, – каже Марія Кобрин.
Хвороба розвивалася стрімко, і в лікарню дитину привезли вже в дуже важкому стані. Медики діагностували правець.
“Стан дитини погіршувався фактично щогодини з наростанням анабіологічного дефіциту. Дитина не реагувала адекватно на світло. У дитини був виражений тонус м’язів нижніх кінцівок, спини. Він вигинався в дугу”, – розповіла черговий лікар Віра Пріймакова.
Зараз Матвій в реанімації. Він підключений до апарату штучного дихання і знаходиться в кризовому стані. Лікарі роблять все можливе, але рахунок вже йде на годинник.
Медики просять людей допомогти з пошуком необхідних препаратів. Кілька ампул успішно зібрали по всій країні. Їх доставили санавіацією. Але цього для порятунку хлопчика мало.

“Сироватки потрібно 15 тисяч міжнародних одиниць на одне введення. Тобто йому треба відразу 5 ампул. Те, що мали, ми ввели, а далі по ситуації – ми не маємо тієї вакцини. Ще використовується в тій ситуації протиправцевий імуноглобулін, якого у нас в Україні немає. Його привозять з-за кордону “, – пояснив заступник головного лікаря Олександр Бурда.
Медики відзначають, що для глобального виправлення ситуації з випадками захворювання на правець необхідні щеплення. “За підсумками 2015 року зареєстровано написаних 2437 відмов від профілактичних щеплень. Але в цілому, якщо брати дітей до одного року, то щеплені в плановому порядку проти коклюшу, дифтерії та правця за підсумками 2015 року лише 24% дітей”, – зізналася головний епідеміолог ДОЗ Львівської облдержадміністрації Наталія Тимко.
За словами Тимко, останній раз захворювання на цю хворобу в Львівській області було зафіксовано дев’ять років тому.
Правець для більш ніж половини хворих закінчується летально. Поки масових відмов від щеплень не було, ця хвороба стала в Україні рідкісною. Три випадки за місяць говорять, що тепер це вже не так.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі