Військовий експерт назвав ефективний спосіб закінчення війни на Донбасі

Вирішити проблему окупованих територій на сході України можна завдяки ізоляції та економічному тиску.

Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у коментарі “Обозревателю”.

На думку Жданова, у стратегії Кабінету міністрів щодо деокупації українських територій, ймовріно, буде закладений фінансово-економічний шлях вирішення проблеми.

“Військовий шлях – однозначно ні. Для президента – це неприйнятний варіант. Він робить все, щоб військовим шляхом Донбас не звільнявся, інакше його мирний план не відбудеться. Швидше за все, мова йде про фінансово-економічний шлях”, – вважає експерт.

Він нагадав, що Україна продовжує повністю забезпечувати окуповані території Донбасу наданням комунальних послуг та іншим.

Вони нам не платять ні за поставлену воду, ні за світло, ні за що. Ефективним способом вирішення проблеми може бути ізоляція цих територій і постановка на жорсткий “лічильник” щодо виплат. Важелів впливу на них з боку українського уряду – тисячі. Якщо уряд жорстко поставить на контроль ці питання, то Російська Федерація не збирається їх утримувати,
– каже Олег Жданов.

З підводних каменів такого впливу на бойовиків є те, що якщо Київ укладе з бойовиками договірні відносини, то де-факто визнає легітимність “ДНР” та “ЛНР”. Тож у Верховній Раді знову можуть повернутись до питань “особливого статусу” для Донбасу, місцевих виборів та амністії для бойовиків.

Нагадаємо, Георгій Тука повідомив, що 31 серпня Кабмін може презентувати стратегію деокупації територій Донбасу та Криму

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі