Почалась справжня «газова блокада» Криму

Справжня «газова блокада» Криму почалась, на півострові вже відчутна нестача голубого палива. Журналісти «Forbes»  назвали найбільш вразливі «газові» місця Росії у Криму. Цікаво, що у минулому році видання попереджало про такий розвиток подій. Тоді називалось три проблеми «самостійного Криму» – вода, електроенергія і газ.

За даними видання, вже в 2017 році окупований півострів чекатиме справжній газовий колапс.

Крим з материковою Україною пов’язує один магістральний трубопровід: відгалуження від нього на п’ять труб йде по Миколаївській і Херсонській областях і входить на півострів через газовимірювальну станцію (ГВС) Червоні Чабани, розташовану на українській території. Подачу газу через неї заблокували ще в травні 2014 року. У ПАТ «Укртрансгаз» Forbes підтвердили, що з тих пір «ніяких перетоків газу, ні в Криму, ні з Криму, не зафіксовано».

За даними аналітиків, нині найбільш перспективне родовище, на якому можна нарощувати видобуток голубого палива для півострова, розташоване ближче до Одеси.

«А воно, по всіх картографічним розкладів, фактично перебуває в економічній зоні України – набагато ближче до узбережжя Одеси, ніж до західного узбережжя Криму. Періодично кримські специ виганяють на родовище одну з «вишок Бойка», але не ризикують її довго використовувати, оскільки її охорона військовим флотом обходиться дорожче одержуваного економічного ефекту», – зазначили журналісти видання.

Обкрадання українських родовищ газу рано чи пізно припиниться, запевняють аналітики. Тим паче, що згодом звернення України в Міжнародний трибунал ООН по морському праву розставить всі крапки над «і». Тому офіційна Москва дистанціюється від ЧНГ, який формально перебуває під контролем Сімферополя, повідомили у виданні.

«Без західних технологій Росії не вдасться підтримувати видобуток на складному чорноморському шельфі. У зв’язку з чим і дана команда врізати газопровід Джанкой-Феодосія-Керч в газопровід Краснодарський край – Крим. На російському узбережжі Чорного моря вже лежать 4 000 тонн труб, ось тільки до прокладання через Керченську протоку російські газовики ніяк не можуть приступити. І поки не прокладуть цей газопровід, будуть шукати «витоку газу в Україну через неіснуючі труби, а бідний Генічеськ знову стане заручником технологічних нюансів», – резюмувала автор статті Інна Коваль.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі