Успіння Пресвятої Богородиці: коріння свята, традиції та народні прикмети

У православ’ї він належить до одного з головних, двунадесятих свят.

Про це повідомляє news24.if.ua з посиланням на bdzhola.com

Згідно з церковним переказом, Богоматір завершила своє земне життя в Єрусалимі через 15 років після Воскресіння Христового. Попрощатися з Богородицею зібралися всі апостоли. І в цей момент до них зійшов Христос зі сонмом ангелів.

Богородиця звернулася до Господа з молитвою і радісно віддала свою душу в його руки. Саме цей момент зображується на іконах Успіння Пресвятої Богородиці.
Успіння вважається світлим і радісним святом.

Традиції та звичаї

У стародавні часи в день Успіння Пресвятої Богородиці віруючі приносили в церкву насіння і колосся різних хлібів для благословення і освячення, а на полі залишали невелику жменю незрізаних колосків, перев’язували їх стрічкою і примовляли: “Дай Бог, щоб на інше літо був хороший урожай!

Селяни до цього дня закінчували жнива, пекли пироги на честь цієї події, скликаючи рідних і сусідів.

Прикмети

У цей день не слід брати в руки колючі і ріжучі предмети, а також варити їжу. Віруючі ламають хліб руками, так як ножем користуватися не можна.

На Успіння не можна ходити босоніж. Вважалося, що таким чином можна зібрати всі хвороби. Роса в цей день – це сльози природи про те, що Богородиця залишила цей світ і не може перебувати з людьми і допомагати їм.

Також не можна надягати старе або незручне взуття в цей день – щоб уникнути проблем в житті. Якщо натрете ногу в цей день, то чекає важке, повне проблем і невдач життя.

Після Успіння починається бабине літо, яке триватиме ще весь перший місяць осені. Вважалося, що поява веселки на небі в цей день свідчить про те, що осінь буде теплою.

Фото: Веселка на Успіння – хороша прикмета (mtdata.ru)

А ось якщо погода буде хорошою і без дощу – Бабине літо, навпаки, буде прохолодним.

   

Залишити коментар

Кометарі