Експерт розповів, коли почали вимирати українці

Українці почали вимирати майже з середини минулого століття.

Про це в коментарі ГолосUA розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

“З 60-х років минулого століття українська середньостатистична жінка перестала народжувати стільки дітей, скільки потрібно для того, щоб покоління батьків було заміщено поколінням дітей. Це називається «простим відтворенням населення». В результаті кожне наступне покоління у нас трохи менше від попереднього, і не «демографічна піраміда», а «демографічний ромб», порушення режиму відтворення населення, що відбулося в двадцятому столітті. На це накладаються наслідки Голодомору, Другої світової війни”, – розповіла Лібанова.

При цьому експерт відзначила, що перехід від аграрного до промислового типу виробництва і урбанізація стали основними причинами такого стану речей.

“Діти перестали бути економічною цінністю, їх виховання стало дуже дорого коштувати, тому що вимоги змінилися. Ми перестали бути сільськогосподарським населенням, і зайві руки в сім’ї стали не такими важливими. З’явилася система пенсійного забезпечення, діти перестали бути єдиною «страховкою» на старість. В рази зменшилася малюкова та дитяча смертність. Якщо раніше виживало трохи більше половини народжених, зараз – 80-90%. Жінки перестали бути замкнені всередині сім’ї, почали вчитися, працювати і так далі. Тобто, причин безліч”, – пояснила спеціаліст.

До слова, експерт розповів, чому 2017 рік стане для українців вирішальним.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі