У Бахмуті розгорівся скандал з української мови

В Бахмуті (колишній Артемівськ Донецької області) розгорівся конфлікт між батьками першокласників і місцевою владою, які за три тижні до початку навчання перевели школу №18 в статус україномовної,

За рішенням міської ради, 10 серпня на державну мову навчання перевели три школи – 14, 17 і 18. Батьки останньої обурилися тим, що їх поставили перед фактом у такі стислі терміни.

“Ми ще взимку писали заяви на вступ в російський клас. В червні нас знову опитали на предмет мови навчання, і батьки вибрали російську мову. А 15 серпня вчителі оголосили, що обидва перших класу переводять на українську мову”, – розповіли представники батьківського колективу.

Всього 59 осіб підписалися під вимогою залишити перші російські класи в школі №18, проте до угоди сторони так і не прийшли.

За даними батьків, найближчі російськомовні школи знаходяться далеко від них, і дітей доведеться возити громадським транспортом. На що мер міста запропонував виділити учням і супроводжуючим їх батькам безкоштовні проїзні.

Згідно із законом про мовну політику в Україні, державна школа зобов’язана відкривати класи мовами національних меншин, якщо на етапі формування класів надходить досить заяв від батьків (стаття 20 пункт 4 закону).

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі