Фундаментальних причин для падіння гривні немає, – експерт

На знецінення курсу гривні щодо долара впливає кілька психологічних факторів. Загалом же підстав для падіння гривні немає.

Таку думку сайту “24” висловив економічний експерт Борис Кушнірук.

З точки зору всіх факторів: торгівельного, платіжного балансу, стану бюджету тощо причин для падіння немає. Є кілька психологічних факторів,
– зазначив він.

Перший фактор – класична гра українських експортерів, особливо аграрників, які зацікавлені в тому, щоб гривня падала. Тоді вони отримують великий дохід.

Другий фактор – досі остаточно не вирішено питання щодо надання МВФ Україні кредитного траншу.

Хоча з точки зору стану золотовалютних резервів нічого критичного немає, але сам факт, що ми не отримуємо цього кредиту, створює негативні очікування. Дуже важливо, щоб уряд врегулював це питання, і МВФ на початку осені надав нам перший транш в цьому році,
– підкреслив Борис Кушнірук.

Третій фактор, за словами експерта, військовий.

“Тривають розмови про можливе загострення ситуації на Донбасі. Є очікування, що почнеться велика війна з боку Росії. Це теж провокує падіння гривні. Хтось з інвесторів може не заводити валюту в Україну. Хтось навпаки – намагається купити більше валюти наперед”, – зауважив Кушнірук.

Водночас економічний експерт наголосив: всі ці фактори не фундаментальні. Потрібно, на його переконання, набратися терпіння і спокою, щоб не дати себе залякати падінням курсу гривні.

Дочекатися, коли буде рішення МВФ по наданню траншу, а також з’ясується, що Росія не спроможна наступати. Тоді курс почне повертатися в коридор 24-25 за долар,
– підкреслив він.

На думку Бориса Кушнірука, таке падіння гривні – на 2-3% – не призведе до підвищення споживчих цін.

“Виробники не можуть собі дозволити підняти ціни, бо в них зменшаться продажі. Якщо долар підвищиться, приміром, на 10% – до 27-28 гривень, то це може викликати підняття цін. Але не бачу передумов для такого зростання”, – наголосив експерт.

 

Залишити коментар

Кометарі