Стало відомо, чому “Стіна” на кордоні з Росією так повільно росте

Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко вважає, що критика проекту “Стіна” іде в першу чергу з Росії, і назвав її безпідставною.

“Дійсно, навколо цього питання останнім часом багато надуманих політичних або просто “піарівських” інсинуацій і спекуляцій, коріння яких йдуть з РФ. Адже ніколи раніше Україна не мала на кордоні з РФ таких інженерних споруд”, – сказав Назаренко в інтерв’ю агентству”Інтерфакс-Україна”.

Він зазначив, що вартість проекту становить 4 млрд грн і розрахований він на 3 роки. Голова ДПСУ пояснив, що проект так повільно реалізується через недостатнє фінансування. Зараз “Стіну” будують на ділянці Харківської та Чернігівської областей.

“У минулому році на цей напрям повинні були дати близько 1 млрд, а дали 400 млн. На цей рік повинні були дати те, що не додали в минулому, плюс понад мільярд, а заклали в держбюджеті лише 200 млн. З них отримали на сьогоднішній день 74 млн, використовували 22 млн грн”, – сказав він.

Назаренко уточнив, що йдеться не про військові спорудах, а про “інтелектуальний захист кордону”, що включає інженерні споруди, рови, загородження, камери, датчики, вишки тощо. Вартість одного кілометра споруд становить 2,7 млн грн.

Нагадаємо, відомий волонтер Роман Синіцин з’їздив на українсько-російський кордон та сфотографував, як виглядає “Європейський вал” зараз.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі