В Україні стало на один банк менше

0я
  *****  

Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ “КласикБанк” (Дніпро).

Інформація про це з’явилася на сайті регулятора. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2016 року за розміром загальних активів “КласикБанк” займав 95-е місце (265,755 млн грн) серед 109 діючих банків.

НБУ також повідомив, що в грудні 2015 року зарахував “КласикБанк” до проблемних у зв’язку з непрозорою структурою власності. Станом на 8 березня 2015 року власниками істотної участі в “КласикБанку” були Дмитро Смирнов (опосередкована участь 46,55%), Ігор Алексєєв (опосередкована участь 29,6121%), Максим Співак (опосередкована участь 23,01%). Крім того, ще п’ять фізосіб володіли пакетами акцій банку в розмірі менше 1%.

Першого квітня банк повідомив регулятора, що зазначені у відомостях особи є номінальними власниками на користь Сергія Думчева – в минулому глави правління банку “Преміум”. Проте зазначений бенефеціаром не надав пакет документів для узгодження придбаного істотної участі. 17 червня Фонд оголосив конкурс з пошуку інвестора для виведення з ринку неплатоспроможного “КласикБанку”.

Крім того, за інформацією НБУ, банк і власник не змогли реалізувати альтернативне рішення цього питання, наприклад, відчуження банку на користь третьої особи.

Рішення №209-рш про ліквідацію ПАТ “КласикБанк” та відкликання його банківської ліцензії ухвалено вчора, 11 серпня 2016 року

Нагадаємо, у Нацбанку пояснили, чому “стрибнув” долар.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі