В Україні стало на один банк менше

Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ “КласикБанк” (Дніпро).

Інформація про це з’явилася на сайті регулятора. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2016 року за розміром загальних активів “КласикБанк” займав 95-е місце (265,755 млн грн) серед 109 діючих банків.

НБУ також повідомив, що в грудні 2015 року зарахував “КласикБанк” до проблемних у зв’язку з непрозорою структурою власності. Станом на 8 березня 2015 року власниками істотної участі в “КласикБанку” були Дмитро Смирнов (опосередкована участь 46,55%), Ігор Алексєєв (опосередкована участь 29,6121%), Максим Співак (опосередкована участь 23,01%). Крім того, ще п’ять фізосіб володіли пакетами акцій банку в розмірі менше 1%.

Першого квітня банк повідомив регулятора, що зазначені у відомостях особи є номінальними власниками на користь Сергія Думчева – в минулому глави правління банку “Преміум”. Проте зазначений бенефеціаром не надав пакет документів для узгодження придбаного істотної участі. 17 червня Фонд оголосив конкурс з пошуку інвестора для виведення з ринку неплатоспроможного “КласикБанку”.

Крім того, за інформацією НБУ, банк і власник не змогли реалізувати альтернативне рішення цього питання, наприклад, відчуження банку на користь третьої особи.

Рішення №209-рш про ліквідацію ПАТ “КласикБанк” та відкликання його банківської ліцензії ухвалено вчора, 11 серпня 2016 року

Нагадаємо, у Нацбанку пояснили, чому “стрибнув” долар.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі