Росія-Україна: сторони готуються до війни

Casus belli, пред’явлений позавчора Кремлем Україні, очікувано спричинив за собою ескалацію відповідних дій і заяв.

Звертає на себе увагу різка зміна риторики 1-ї особи Кремля, фактично повернення до відверто ворожої термінології, що передувала Мінському процесу. Якщо ще недавно влада України була для Кремля (на словах, звичайно) “нашими партнерами”, то тепер Путін називає їх людьми, які “захопили владу в Києві, продовжують її утримувати, продовжують грабувати власний народ”. Тобто, в термінології Кремля мова фактично йде не про легітимну владу, в якості якої він визнавав українських опонентів ще недавно, а про ту “хунту”, як він називав її до цього, яка не має права керувати Україною як такою.

Зі свого боку президент Порошенко не тільки назвав звинувачення Росії в підготовці терористичних актів у Криму і спробі прориву в нього диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ), в ході якого загинуло кілька російських військовослужбовців, “безглуздими і цинічними”, але і наказав привести українські війська у повну бойову готовність.

Для цього є всі підстави – численні джерела вказують не тільки на зосередження, причому, вже в бойовому порядку, великого угруповання російських військ у Криму на кордоні з континентальної Україною, але і про нові постачання зброї і бойової техніки з РФ в терористичне “ДНР”.

В цілому, цілком очевидно, що Кремль готується до повномасштабної війни проти України. Почне він цю війну чи ні, поки неочевидно, але очевидно, що готується до неї – в цьому немає ніяких сумнівів.

Між тим, ряд експертів вважають, Кремль, навіть не починаючи повномасштабної війни, може почати військовий тиск на київську владу та їх активну перевірку на міцність. Зокрема, український експерт Петро Олещук вважає малоймовірним лобовий напад російського угруповання військ на українських військових, але цілком можливими “точкові” удари по військових і політичних об’єктів, які будуть названі “джерелами терористичної загрози” для Росії. Цей прогноз підтверджує і російський військовий експерт, радник Міністерства оборони РФ Ігор Коротченко, який закликає “вдарити «Калібрами» (тактичні крилаті ракети) по території України”, конкретизуючи одну з можливих цілей таких ударів – «табор підготовки татарських терористів».

Між тим, все більше спостерігачів вказують на явно постановочний і, як завжди в таких випадках у Луб’янки, непродуманий сюжет з нібито підготовкою терактів в Криму Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Зокрема, звертає на себе увагу абсурдність створення схронів зі зброєю в абсолютно відкритою, яка добре проглядається у степовій зоні вузького Перекопського перешийка, а також абсолютна непридатність до ролі військового розвідника і диверсанта (тобто, спецназівця) електрика Панова з Енергодара, якого за такого намагається видати ФСБ.

Але в такому разі тим більше очевидно, що подібні провокації з кривавими жертвопринесеннями своїх військовослужбовців і подальшою реакцією 1-ї особи країни мають сенс тільки з масштабними цілями і планами, а не заради забави.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі