Марчук пояснив, для чого Росії стільки зброї в Криму

Нарощування збройних сил в Криму окупантами є їх підготовкою до 25-ої річниці Дня незалежності України, вважає екс-міністр оборони та представник України в підгрупі з безпеки у Мінську Євгеній Марчук.

Нарощування збройних сил в Криму окупантами є їх підготовкою до 25-ої річниці Дня незалежності України, вважає екс-міністр оборони та представник України в підгрупі з безпеки у Мінську Євгеній Марчук. Не виключено, що Росія готує зрив святкування за сценарієм 2014 року, каже він.

Марчук дав оцінку стягуванню Росією великої кількості військової техніки в окупований Крим. Причому це техніка наступального характеру, підкреслив він.

«На мій погляд, Росія просто готується відзначити 25-ту річніцю Незалежності України. Можливо, навіть так, як це вона зробила в 2014 році, тільки з деякими поправками на нинішні реалії», – заявив представник України в Мінську.

Він вважає, що Кремль не може змиритися з тим, що Україна спокійно відзначатиме ювілейну дату своєї незалежності. І при цьому підтримати її приїдуть авторитетні лідери інших країн світу.

«Навіть, якщо Росія і не ризикне повторити щось на зразок серпня 2014 року, то створювана нею ситуація великої вірогідності серйозної ескалації буде невідворотно продукувати високу гіпотетичність загрози особистій безпеці поважним гостям і їх відмову приїзду до Києва. Думаю, що у Росії уже розроблений і задіяний план, як не тільки зіпсувати, а як зірвати святкування 25-ї річниці Незалежності України», – притримується думки Марчук.

За його словами, святкування цієї річниці незалежності України є знаковим і небезпечним для Росії, яка ось уже два роки перебуває в стані війни з Україною – такого досвіду не має жодна європейська країна.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі