Хитрощі до яких вдаються злодії, аби проникнути у житло – експерти

Пора відпусток — жнива для злодіїв Як діяти, якщо в помешканні зустріли незнайомців, що проникли сюди для наживи?

Фахівці кажуть, що тепер від непроханих зайд потерпають мешканці не тільки перших поверхів, але й квартир значно вище, ще й коли в них є господарі,
Що ж робити, щоб убезпечити себе від квартирних злодюг? Як діяти, якщо в помешканні  зустріли незнайомців, що проникли сюди для наживи?

Радять експерти — Сергій Крета, підполковник поліції, та Олексій Дзюра, начальник центру технічного обслуговування Управління поліції охорони області.

— Як найчастіше потрапляють до помешкання грабіжники?
О. Дзюра:

— Уже на сьогодні маємо статистику збільшення кількості “обчищених” квартир майже на 54 відсотки. “Домушники”, найчастіше, потрапляють у квартиру, зламавши серцевину замка на вхідних дверях. На частку таких крадіжок припадає 50 відсотків усіх злочинів.

Другий популярний спосіб  — відкрити викруткою або так званою фомкою металопластикове вікно чи пробратися в житло через відчинену кватирку, використовуючи професійне альпіністське спорядження та навички, якщо помешкання вище від третього поверху.

До третього поверху злодії-екстремали добираються навіть без спорядження за лічені хвилини. Цікаво, що багато хто сподівається на те, що металопластикові вікна надійно захистять від зламування. Така думка помилкова. Єдине призначення таких вікон — забезпечення теплозвукоізоляції. Практика показує, що пластикові вікна дуже легко можна відчинити звичайною викруткою за наявності певних знань, досвіду та навичок.

— Непоодинокі випадки, коли до помешкання проникає злочинець, коли вдома є господарі. Що робити в такому випадку?

С. Крета:
— Перш за все, якщо таке стається, треба не  панікувати, а одразу ж телефонувати на 102, щоб приїхали патрульні. Також варто подзвонити до когось із сусідів, нехай, якщо можуть, виглянуть у вічко, щоб у разі чого змогли описати крадія. Або нехай навіть вийдуть у коридор. Якщо сусідів немає, то можна відчинити вікно й погукати на допомогу когось у дворі чи просто привернути увагу крадіїв до того, що вдома хтось є. Зазвичай це лякає злодюг, і вони втікають.

— Що ж робити, аби вберегтися від втрат?

О. Дзюра:
— Найкращою радою буде поставити квартиру на сигналізацію. Повна безпека майна гарантована тільки якщо якщо в кожній кімнаті встановлено датчик руху, який передасть сигнал тривоги, помітивши будь-який рух. Відтак група реагування прибуде на місце за 3 — 5 хвилин. Вартує така система із встановленням 6 тисяч гривень, абонентська плата становить 150 гривень за квартиру та за будинок — 300 гривень.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі