Алла Сєнцова вимушена подати на розлучення – інакше їй не вижити

 До того ж, місяць тому їй припинила надходити будь-яка допомога — раніше ці гроші жінка витрачала на оплату орендованого житла. Алла порахувала — в разі, якби банк затвердив кредит, її щомісячна плата за власну квартиру була б меншою, ніж нинішня оренда.

«Я прекрасно розумію, що Олегу там набагато важче, ніж нам. Але я з першого дня не мала ніякого доступу до жодних фондів, я не знаю ні про які суми взагалі в принципі йшлося, я цього просто не знаю, і я ніколи цим не цікавилася, тому що коли це сталося, зі мною зв’язалися і сказали: яку допомогу вам треба? Я сказала – просто допоможіть мені з оплатою квартири», — говорить жінка.

Алла Сєнцова переконує — за два роки українська влада не проявила жодної уваги до неї та її матеріальних проблем. А гроші родині передавали волонтери і різні створені ними фонди. Нині жінка не може влаштуватися на повноцінну роботу, адже мусить дбати про двох дітей і хвору маму.

«Вона просто не контролює що робить абсолютно. І за нею потрібне око та око. Ми ховаємо всі гострі предмети, і сірники – це просто якийсь кошмар. Я знову ж таки не можу влаштуватися на роботу ще і з цієї причини, тому що мені потрібно по кілька разів на день забігати, перевіряти, чи все в порядку…», — розповідає Алла Сєнцова.

Саме тому, за словами Алли, вона змушена брати роботу додому. А віднедавна — ще й пробує продавати свої вишиті картини через Інтернет. У шлюбі з Олегом вона прожила понад п’ятнадцять років. Щоправда, зізналася Алла, останнім часом перед арештом вони жили окремо – через певні проблеми в стосунках. Тепер же жінка навіть не має зв’язку із чоловіком, і змушена повідомляти йому про рішення розлучитися поштою. Однак, чи отримує Олег її послання і яким є його ставлення до пропозицій дружини, вона не знає. Відповідей на листи з колонії, де утримують кримського політв’язня Олега Сєнцова, не має вже кілька місяців.

Робота Алли Сенцової // Фото з особистого архіву

(Одна з робіт Алли Сєнцової)

«Я не знаю, що думає Олег. Я не можу вирішувати сто відсотків за себе, тому що у мене дуже хвора мати, і кинути її тут я не знаю як. Мама Олега. Мені ж пропонують – переїжджайте до Києва, ми вам будемо більше допомагати. А як я двох літніх людей ось так от кину? Тим більше, що мама Олега – вона живе тільки дітьми. Я залишилася один на один. Я змушена приймати рішення за себе, за нього, за дітей, тобто я вирішую. Це не та ситуація, при якій мені комфортно живеться. Я звикла, що я з Олегом. Олег людина сильна. Нехай навіть там, коли у нас виникали якісь складнощі, я знала, що разом ми з цим впораємося», — додає жінка.

Тепер же дружина Олега Сенцова чекає на успішний обмін чи екстрадицію. А вже тоді, переконує, подружжя прийме спільне рішення — щодо потенційного переїзду на український материк і щодо того, чи варто пробувати відродити родину Сенцових.

«Я бачила масу інформації в інтернеті – якісь рахунки, картки, номери багатьох людей, яких я взагалі не знаю. Але я можу повірити, що це дійсно люди збирали на Олега, дійсно надавалася допомога, тому що і передачі йому передавалися, і адвокати оплачувалися, тобто теж були великі витрати. Олег мене навчив жити сьогоднішнім днем. Як він завжди говорив: кращий день – це сьогодні, і приймай рішення на сьогодні. Що б ти не придумала, які б плани ні побудувала – життя все одно переверне все по-іншому»

Раніше Аллі Сенцовій пропонували квартиру в Києві, але віриться їй у це мало, тому кидати все боїться:

«Я два роки не проявляла себе ніяк. Тому що мені надавали допомогу, яка була обіцяна. Допомогу надавали мамі, допомогу надавали мені в плані оплати квартири. На все інше я заробляю. Коли більше, коли менше, але діти не голодують. Від тата з цього фонду постійно передавалися дітям подарунки. На новий рік. Подарунки хороші. Це все було. І я вдячна людям, які в цьому брали участь, які допомагали, які підтримували нашу сім’ю протягом усього цього часу», — говорить дружина Олега Сенцова.

Джерело: Громадське радіо

   

Залишити коментар

Кометарі