Мамчур: В Україні планується озброїти все військовозобов’язане населення

В Україні в рамках створення військового резерву розробляється механізм озброєння всього військовозобов’язаного населення України у разі масштабної агресії ззовні. Про це в інтерв’ю Урядовому кур’єру сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Юлій Мамчур.

“Комплектують ці загони (батальйони територіальної оборони. – прим. ред.) на добровільній основі, насамперед тими, хто пройшов фронт в зоні АТО, має досвід, а також резервістами і військовозобов’язаними. Будемо готувати такі військові підрозділи на зборах. З резервістами вже почали цикл навчань. Генеральний штаб створює оперативний резерв першої черги з тих, хто звільняється з лав армії. Більш того, розробляємо механізм озброєння всього військовозобов’язаного населення України у разі масштабної агресії противника”, – сказав він.

За словами Мамчура, вивчається різний досвід і моделі створення військового резерву, зокрема Ізраїлю та Естонії.

“Ізраїль має приблизно таку ж за кількістю армію, як у нас, але там в резерві 700 тисяч високо мотивованих, добре екіпірованих і озброєних людей. Піхотинця для служби або резерву вони готують мінімум шість місяців”, – зазначив він.

Втім, варто мати на увазі, що в кожній державі питання створення потужного військового резерву вирішують через державний бюджет. Україна ж, за словами Мамчура, ще довго не матиме відповідних фінансових можливостей.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі