Порошенко поговорив з Меркель та Олландом: деталі розмови

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом.

Мова йшла про різку ескалацію ситуації на сході України та активізацію бойовиків, повідомляє прес-служба глави держави на офіційному сайті.

“Президент Порошенко наголосив на постійному порушенні Росією мінських домовленостей. Він підкреслив важливість консолідації всієї Європи у питанні не лише збереження санкцій проти Росії, а й їх посилення у разі подальшого погіршення ситуації на Донбасі”, – зазначають у прес-службі.

Порошенко домовився з Меркель та Олландом активізувати роботу у нормандському форматі.

“Співрозмовники домовились інтенсифікувати роботу в Нормандському та інших форматах. Зокрема, йшлося про узгодження чіткої “дорожньої карти” імплементації Мінських домовленостей, яка повинна включати виконання Росією безпекового компоненту”, – йдеться у повідомленні.

Керівники держав у телефонній розмові зачепили і тему українських політв’язнів. Зокрема, український президент закликав Меркель та Олланда сприяти у звільненні та поверненні громадян з Росії, а також – заручників з окупованого Донбасу.

Окрему увагу було приділено прискоренню ухвалення країнами-членами ЄС рішення про запровадження безвізового режиму для українських громадян,
– повідомили у Порошенка.

   

Залишити коментар

Кометарі