Генсек НАТО назвав Росію однією з найбільших загроз

Основними викликами для Північноатлантичного альянсу є агресія Росії та тероризм.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг написав у своїй статті The Wall Street Journal.

Він наголосив, що Альянс збільшить свою участь у боротьбі з “Ісламською державою” під проводом США. Водночас генсек НАТО підкреслив, що тероризм є не єдиним викликом, який стоїть перед Альянсом.

Коли Росія незаконно анексувала Крим, це підірвало європейську безпеку. Москва продовжує підтримувати бойовиків на сході України в конфлікті, який забрав понад 10 тисяч життів,
– написав він.

Генсек також наголосив, що Росія регулярно провокує союзників і партнерів по НАТО, нагадуючи про випадки, коли російські винищувачі здійснювали небезпечні маневри над кораблями США в Балтійському морі.

“У відповідь на більш жорсткі дії Росії НАТО здійснило найбільше нарощення своєї колективної оборони з часів холодної війни. Після кількох років падіння бюджетів витрати на оборону європейських союзників по НАТО і Канади в минулому році зросли. І вони будуть рости знову в цьому році”, – зазначив Столтенберг.

Він зауважив, що якщо будь-який союзник зазнає нападу, це буде розглядатися як агресія проти всього Альянсу і її зустрінуть війська усього НАТО.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі