АТО: після точного удару артилерії ЗСУ в Росію їде новий «вантаж-200»

Нові активні дії окупаційного контингенту на території Донбасу. При цьому бойовики несуть втрати, передає  Інформцентр РНБО України.

Противник продовжує здійснювати вогневий вплив на сили АТО, в т. ч. із заборонених мінськими домовленостями зразків озброєння.

На Донецькому та Слов’янському напрямках відзначені ознаки підготовки до активізації бойових дій:

– проводиться уточнення координат позицій сил АТО в зоні відповідальності ОТУ «Донецьк» і подальше їх доведення до артилерійських підрозділів 3 (Горлівка) і 100 (Донецьк) окремих мотострілкових бригад 1 АК (Донецьк) ВС РФ;

– розвідувальним підрозділам 1 АК поставлена завдання з розвідки місць дислокації, а також бойового та чисельного складу збройних сил АТО на рубежі Донецьк – Горлівка;

– на 20-21 липня ц. р. заплановано задіяння трьох комплексів радіоелектронної боротьби, в т. ч. Р-330 «Житель» на ділянці відповідальності 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК ВС РФ;

– з Макіївки до Донецька переміщено п’ять танків на тралах;

– на озброєння передових підрозділів, що виконують завдання в районі Ясинуватій, передано дев’ять 12,7-мм кулеметів «Скеля»;

– активізувалася діяльність снайперських пар противника в районі Трудове (західна околиця Донецька).

Продовжується ведення розвідки з метою уточнення змін у бойових порядках сил АТО:

– до повітряної розвідки залучалися два безпілотних літальних апарата в зоні відповідальності ОТУ «Донецьк» (район н. п. Бажане; смуга відповідальності 3 окремої мотострілкової бригади (Горлівка) 1 АК НД РФ);

– в районі н. п. Горлівка підтверджена діяльність: групи радіоелектронної розвідки 3 омсбр, яка здійснює перехоплення радіомереж сил АТО на напрямку Торецьке; багатофункціонального комплексу РЕБ «Ртуть-БМ».

Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність танків, артилерійських систем САУ і 122-мм РСЗВ «Град» в районах н. п. Луганськ, Велика Вергунка, Горлівка, Дебальцеве, Зоринськ та Донецьк.

Протягом доби підтверджені втрати противника: шість загиблих і сімох поранених військовослужбовців 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) і 3 окремої мотострілкової бригади (Горлівка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, а також 4 (Алчевськ) і 7 (Дебальцеве) окремих мотострілкових бригад 2 АК (Луганськ) ЗС РФ.

Найбільші втрати поніс 11 окремий мотострілкових полк (Макіївка) 1 АК НД РФ в результаті знищення силами АТО вогнем вогневого взводу зі складу мінометної батареї 2 мотострілецького батальйону полку.

Враховуючи проблеми з комплектуванням особовим складом у т. ч. покриття некомплекту за рахунок рецидивістів та осіб з числа соціально-неблагополучних категорій залишається на низькому рівні морально-психологічний стан військовослужбовців 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) АК ЗС РФ 19 липня ц. р.:

В ході внутрішніх суперечок при розподілі виручки від продажу на металобрухт огорожі дитячого оздоровчого табору, отримав важкі ножові поранення і незабаром помер механік-водій бойової машини піхоти 1 мотострілецької роти зі складу 7 окремої мотострілкової бригади (Дебальцеве) 2 АК ЗС РФ Веровський Анатолій Юрійович ( 24.01.1987 р. н.) відмовився від спільних дій з 2 мотострілковою ротою зі складу 11-го мотострілкового полку (Макіївка) 1 АК ЗС РФ, переважна більшість особового складу якої перебувала у стані сильного наркотичного сп’яніння, підрозділ зі складу 3 окремої мотострілкової бригади (Горлівка) 1 АК НД РФ, який прибув на посилення лідируючих позицій. Побоювання новоприбулих російських військовослужбовців викликала хаотична стрільба в т. ч. по позиціях власних сил з боку очманілих від наркотичного дурману «братів по зброї».

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі