У Туреччині оголосили надзвичайний стан

Влада Туреччини оголосила в країні надзвичайний стан на три місяці.

Про це написав у Facebook Журналіст Осман Пашаєв.

Переглянути зображення у Твіттері

“Президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про введення надзвичайного стану строком на три місяці відповідно до статті 120-ї Конституції з метою якнайшвидшого усунення всіх чинників терористичної організації, яка здійснила спробу держперевороту”, – повідомляє агентство “Анадолу”.

Факти про надзвичайний стан:

Під час надзвичайного стану ключова роль відводиться армії. Загальну координацію роботи всіх органів влади за надзвичайного стану здійснює РНБО, а також уряд.

У час надзвичайного стану не можна змінювати Конституцію або виборче законодавство.

У випадку запровадження режиму надзвичайного стану можливе суттєве обмеження роботи ЗМІ й доступу громадян до інформації.

Під час оголошення НС має бути вказаний чіткий перелік прав людини, які тимчасово обмежуються.

В умовах НС майно громадян може вилучатись “в інтересах суспільної необхідності”.

Може бути введена комендантська година. В цей час органи влади забороняють проведення масових заходів та страйків. Комендатури можуть обмежувати транспортний рух та оглядати всі автотранспортні засоби.

Комендатури на місцях можуть запроваджувати комендантську годину із забороною перебувати на вулицях без спеціальних перепусток у встановлені години доби. Дозволяються перевірки документів й обшук громадян, транспорту, вантажів, службових приміщень та житла без санкції суду.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані,контроль над країною відновлений.

Кількість жертв спроби перевороту в Туреччині досягла 240 осіб. Крім того, загинули 104 учасники спроби державного перевороту.

   

Залишити коментар

Кометарі