Військовий експерт розповів про ризики введення військового стану

Запровадження військового стану в Україні – все ще теорія. Але у випадку втілення її в життя Україна більше втратить, ніж отримає.

Таку думку в коментарі сайту “24” висловив експерт оборонно-промислового комплексу, керівник Центру антикризових ініціатив Максим Глущенко.

Експерт нагадав, що заява Олександра Турчинова про розгляд питання про введення військового стану пов’язана з загостренням в зоні проведення антитерористичної операції, коли за добу загинули 7 наших військових і ще 14 були поранені. Однак між “можуть внести до порядку денного” і реальним введенням воєнного стану – велика різниця.

РНБО може ініціювати цей крок, звернутися до президента країни, але навіть якщо він підпише відповідний указ, це рішення має затвердити наша Верховна Рада. Теоретично ввести воєнний стан можна швидко, а практично, враховуючи “різношерстність” нашого законодавчого органу, це може затягнутися,
– пояснив Глущенко.

Однак експерт відзначив, що якщо антитерористична операція досягне піку і стане загрожувати захопленням наших територій, то такий крок цілком очікуваний і логічний. Хоча він зовсім не сприятиме ні стабілізації економіки, ні дипломатичним відносинам України.

У багатьох, в тому числі і за кордоном, виникає питання – чому ж військове положення не вводили в найкритичніші для України дні? Що нам скажуть західні партнери, які не перестають повторювати тезу про важливість дипломатичних переговорів? Не кажучи про те, що в надзвичайному режимі не дуже міцна вітчизняна економіка може просто впасти. Уже зараз значні ресурси держави спрямовані на оновлення армії і нашого оборонно-промислового комплексу,
– пояснив Глущенко.

Експерт резюмував, що введення військового стану — не своєчасний крок, від якого Україна більше втратить в економічному, і дипломатичному плані, ніж придбає.

Нагадаємо, 18 липня в зоні АТО Україна зазнала втрат. Згодом у РНБО заявили про можливість постановки на порядок денний питання про введення військового стану.

   

Залишити коментар

Кометарі