Справжній мед. Як відрізнити від підробки?

Мед називають коморі корисних для людського організму речовин. У нім містяться вітаміни групи В, Е, До, З, провітамін А – каротин, фолієвая кислота. Мед допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нервової і серцево-судинної систем, легенів, верхніх дихальних шляхів

КОРИСТЬ МЕДУ

Мед володіє бактерицидною, стимулюючою дією, сприяє виведенню токсинів з організму. Цей дивовижний продукт містить майже всі мікроелементи і по складу нагадує плазму крові людини.

Особливо благотворно мед діє на дітей, підвищуючи зміст гемоглобіну і опірність організму.

Ступінь корисності меду і його якість можна визначити за кольором: чим більше в нім корисних речовин, тим він темніший. Акацієвий – дуже світлий, ніжний, тоді як у гречаного колір темний, насичений.

ЯК ВИБРАТИ СПРАВЖНІЙ МЕД

На жаль, виготовити мед-подделку дуже просто. Фальсифікатори розбавляють його патокою, сиропом, просто цукром. Відрізнити справжній мед від підробленого іноді складно навіть фахівцеві, що вже говорити про простого споживача. Але все таки існують деякі ознаки, що дозволяють вибрати «правильний» мед.

1. Незайве звернути увагу на його консистенцію. Кристалізація меду указує на його натуральність – він каламутніє, яснішає і стає густим. Відбувається це в різні терміни, все залежить від сорту меду і умов зберігання. Якщо мед не кристалізується до осені, він сфальсифікований. Тільки акацієвий мед кристалізується поволі (за це особливо цінується) – він може залишатися рідким цілий рік.

2. Мед – продукт, який практично не псується, і термін його зберігання не має обмежень. Якщо в продукт підмісити цукор, то він не може довго зберігатися і починає закисати.

3. Якісний мед не повинен пінитися, що є ознакою його незрілості, наявності процесів бродіння, погіршення смакових, живильних і лікувальних властивостей.

4. Часто нечесні бджолярі згодовують бджолам цукровий сироп. Комахи його ферментіруют і випаровують, як і квітковий нектар, але цілющих властивостей в цьому меді немає.

5. Взагалі мед кристально чистим не буває, в нім завжди присутні зерна пилку, частинки воску. Цей факт узяли на озброєння фальсифікатори – вони додають у фальсифікований мед трупи бджіл, шматочки воску і частинки трави, щоб переконати покупця в його достовірності.

6. У банці не повинно бути розшарування. Іноді вуличні ділки закладають в банки суміш манки з патокою, а зверху – тонкий шар меду.

7. Краще всього мед від підробки відрізнить лабораторія, що є на кожному ринку. Але і тут є свої нюанси. Продавець підробленого меду може наперед домовитися з лаборантом, щоб той “не виявив” фальсифікату. Тому безпечніше набувати меду у знайомого пасічника прямо з пасіки. Вибираючи цілющі ласощі на ярмарку або на ринку, віддавайте перевагу тим продавцям, у яких є сертифікат на продаж продукту.

8. Мед, який продається в магазинах фасованим, – прозорий, рідкий і .мертвый. Для додання продукту товарного вигляду його при високих температурах підігрівають і наливають в тару. Після термічної обробки мед втрачає всі корисні речовини, залишається тільки глюкоза.

9. З цієї ж причини мед не можна змішувати з гарячим сподіваємося, оскільки при температурі вище 37 градусів він стає просто калорійною солодкістю. Кип’ячений мед дуже прозорий, з яскравим Янтарним блиском.

10. Мед може зберігатися декілька років. Головне – тримати його при кімнатній температурі, не ставити в холодильник. А до зими справжній мед обов’язково перетворюється на густу масу, потім кристалізується. Рідкий мед взимку – це продукт, отриманий або в результаті годування бджіл цукром, або розігрітий (мертвий).

11. Літр зрілого меду повинен важити не менше 1,4 кг.

12. Натуральний мед «намотується» на ложку, в банку лягає горою. Якщо цього не відбувається, то, ймовірно, мед незрілий. Незрілий мед дуже рідкий, швидко прокисає.

13. Якісний мед повністю розчиняється у воді. Поява осаду на дні говорить про домішки. Крапніть у водний розчин меду краплю йоду, посинілий – підмісили мука або крохмаль.

14. Крапніть на мед оцтом, зашипе – в нім є крейда (додають для густини).

15. Самий кращий мед – стільниковий. Його не можна підроблювати, адже кожен осередок в соте “запечатаний” воском

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі