У Bellingcat розповіли, як російська влада бреше про катастрофу Boeing777

Міністерства оборони та закордонних справ Росії вводять в оману громадськість щодо причин катастрофи рейса MH17.

Про це заявляє незалежна група журналістів-дослідників Bellingcat у новій доповіді.

Доповідь представлена у короткому звіті про роботу, яку Bellingcat провела за два роки, які минули з дня катастрофи. Журналісти попросили фахівців з різних сфер проаналізувати зібрані матеріали і на їх підставі дати оцінку різним доказам, наприклад, автентичності зображень.

Дослідники зазначили, що використовували лише дані з відкритих джерел.

Таку інформацію можна знайти де завгодно: від газетних статей до сторінок російських і українських військових у соціальних мережах. У цьому звіті ви не знайдете інформацію з конфіденційних (“закритих”) джерел, наприклад, секретних доповідей розвідок або секретних опитувань свідків. Вкрай важливо, щоб якомога більше інформації, доступної громадськості, можна було вивчити і перевірити самостійно,
– пояснили автори.

Серед основних висновків, до яких прийшла журналісти Bellingcat, – причиною краху рейсу MH17 стала ракета, випущена з комплексу “Бук-332”, доставленого на територію України 53-й зенітно-ракетною бригадою Міноборони Росії.

“21 липня 2014 року, міністерство оборони Російської Федераціїоприлюднило неправдиву і сфабриковану інформацію. Зокрема, МО РФ збрехало про відхилення MH17 від курсу, помилково інтерпретувало дані радара, збрехало про місце зйомки відео, знятого в Луганську 18 липня 2014 року, а також значно відредагувало супутникові знімки”, – йдеться доповіді.

МЗС Росії у відповідь на прохання представити свою інформацію про трагедію MH17 надали докази, “запозичені з постів в блогах”, а потім зовсім відмовився від листування з Bellingcat, відзначили журналісти.

“Отже, ми вважаємо, що російська влада брехала, фабрикувала докази і займалися плагіатом з блогів в спробі покласти провину на іншу сторону”,– резюмували автори доповіді.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною було збито авіалайнер компанії Malaysia Airlines. На борту літака перебувало 289 людей. Ніхто не вижив. Попередня версія слідства — літак було збиторакетою “земля-повітря”.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі