Як не отруїтися кавуном або динею: поради експертів

Часто в літній період люди відчувають нездужання, а то і зовсім потрапляють до лікарні після вживання в їжу кавунів або динь. Це відбувається тому, що не всі знають правила споживання баштанних. Саме тому пропонуємо поради фахівців Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Кавун популярний літній фрукт, який чудово вгамовує спрагу і не створює тяжкості в шлунку. Більш того, кавуни корисні для печінки, жовчного міхура, нирок і сечовивідних шляхів. Однак вони також можуть нанести шкоду здоров’ю людини. А щоб цього уникнути, необхідно слідувати певним правилам і рекомендаціям, передає Держсанепідслужба України.

Ні в якому разі не варто купувати баштанні у придорожніх прилавків, куди зазвичай звозиться весь бракований товар. За правилами кавуни не повинні бути звалені в купу на землі, а повинні перебувати під навісом, акуратно складеними на прилавках. Це пов’язано з тим, що навіть через дрібну тріщину в шкірці кавуна можуть розвестися хвороботворні мікроорганізми, що призведе до отруєння і інших захворювань. Небезпечними також є точки біля дороги, так як баштанні легко вбирають важкі метали виділяються автомобілями.

Зазвичай на шкірці кавуна залишається грунт, пил, яйця глистів та інше мікроорганізми. Відповідно слід ретельно вимивати кавуни перед їх вживанням, інакше це може призвести до захворювання кишковою інфекцією або гельмінтозом.

Також не рекомендується купувати биті кавуни, у яких пошкоджено або зім’ята шкірка, а також розрізані. В складках шкіри на повітрі швидко розмножуються бактерії, що призводить до шлунково-кишкових розладів. Розрізані баштанні слід зберігати в холодильнику.

Продавець в обов’язковому порядку повинен мати при собі документи, які підтверджують якість і безпеку продукту, а також результати лабораторних досліджень щодо вмісту нітратів та пестицидів у кавуні.

Не рекомендується давати баштанні дітям молодше 2-х років, так як їх організм ще нездатний боротися з бактеріями.

І так:

– не купуємо кавуни у дорожніх прилавків і неофіційних місцях торгівлі;

– завжди просимо документи і результати аналізів у продавця;

– не купуємо розрізані і деформовані баштанні;

– ретельно вимиваємо кавуни перед вживанням;

– зберігаємо баштанні тільки в холодильнику;

– дотримуємося правила гігієни – перед їжею обов’язково миємо руки;

– утримуємо робочу поверхню кухні в чистоті.

Приємного літа.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі