Нафта, авіація та Крим: про що говорили президенти України та Азербайджану

У ході зустрічі президенти України Петро Порошенко та Азербайджану Ільхам Алієв обговорили низку політичних та економічних питань, зокрема, транспортування азербайджанської нафти у Європу, спільну роботу над літаком АН-178 та військові конфлікти на пострадянському просторі.

Зокрема, в ході спільної заяви в Баку в четвер Алієв зазначив, що Азербайджан і Україна зацікавлені в реалізації проекту “Одеса-Броди”, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Ми серйозно обговорили реалізацію проекту “Одеса-Броди”, адже Азербайджан поставляє на європейський ринок великі обсяги нафти”, – підкреслив Алієв.

Крім цього, за словами лідера Азербайджану, його країна зацікавлена у поглиблені військово-технічного співробітництва з Україною.

Дуже важливим є створення спільних промислових комплексів, Це важливо як для важкої промисловості, так і для військово-технічного співробітництва та існують хороші можливості для розвитку цього напрямку,
– зазначив Алієв.

У свою чергу президент України розповів, що сторони обговорили потенційну співпрацю сторін у авіабудівництві.

“Одним з найбільш перспективних проектів є поставки до Азербайджану українських транспортних літаків АН-178 і в майбутньому спільне виробництво цих літаків, в тому числі на території Азербайджану”, – зазначив Порошенко.

Не обійшли увагою керівники двох країн і політичні питання, зокрема, статус Нагірного Карабаху та Криму.

Україна зі свого боку зазначила категоричну неприйнятність збереження статусу-кво Нагірного Карабаху і з великою радістю сприйняла тверду позицію Азербайджану з приводу невизнання анексії Криму та підтримки територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах,
– підкреслив Порошенко в ході спільної заяви з Алієвим.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі