“Без очей і кінцівок – не хворий”: терористи вразили жорстокістю на зустрічі в Мінську

Жорстокість представників терористів Донбасу по відношенню до полонених вразила ОБСЄ під час Тристоронньої зустрічі у Мінську.

Про це повідомила уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

“Ми не отримали відповіді від ОРДО на нашу пропозицію передати їм 8 затриманих в Широкіно диверсантів, щоб звільнити наших тяжкохворих військових, ні на пропозицію передати ОРДО 50 чоловік, щоб звільнити 25 українців. Не отримали відповіді на конкретну пропозицію щодо звільнення Володимира Жемчугова з ОРЛО. До речі, навіть несентиментальних представників ОБСЄ вразила “гуманітарна позиція” ОРДЛО, які заявили, що на контрольованих територіях немає поранених і хворих, всіх вилікували, а Жемчугов (без очей, без кінцівок) – не хворий, а просто інвалід, буває”, – підкреслила Геращенко.

Також ОРДЛО відмовилися від української ініціативи проведення дня сім’ї, коли родичі людей, яких утримують у в’язницях по обидві сторони лінії зіткнення, могли б відвідати своїх близьких. Назвали це піаром і сказали, що всі родичі заручників і так можуть приїжджати і відвідувати хлопців. Але так і не надали інформацію, де їх утримують.

“Нормандська четвірка повинна присвятити заручникам особливу увагу і таки дотиснути РФ і бойовиків, щоб звільнити всіх. Тому що з ОРДЛОвскими “гуманітаріями”, яких цікавить виключно амністія, питання затягується на невизначений час. А нас це не влаштовує, ми вимагаємо звільнити наших хлопців зараз”, – заявила Геращенко.

Також під час Тристоронньої зустрічі в Мінську обговорювалася безпека і кордон на Донбасі.

“Українська сторона підкреслює, що без закриття кордону, без відновлення контролю над кордоном ми не зможемо вирішити інші питання. Адже через 400 км дірки в кордоні росіяни продовжують щодня поставляти зброю, техніку, гроші, патрони “ополченців”, також перекидають свої війська, які час від часу губляться в донецьких степах. А ще відверто мародерствують, вивозять обладнання з українських підприємств і шахт”, – йдеться в повідомленні.

Українська сторона відзначила погіршення ситуації: щодня на Донбасі гинуть цивільні і військові, їх вбивають російського зброї.

“При цьому РФ, в тому числі устами своїх представників у Мінську, продовжує видавати бажане за дійсне і відверто брехати, що, мовляв, РФ не є стороною конфлікту, що нібито її військових і найманців немає в Україні. Під час роботи гуманітарної групи я поставила російській стороні питання, чи не хочуть вони поцікавитися своїми військовими, яких днями затримали ЗСУ і які сьогодні дають свідчення про ведення бойових дій на Донбасі. У відповідь почула, що російських військових на Донбасі немає, і представники РФ взагалі не знають, про кого йде мова”, – розповіла Геращенко.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі