Українці готові обрати до нової Ради лише 5 партій, — соцопитування

47 відсотків опитаних українців не підтримують ідею проведення дострокових виборів в Україні. Але якби такі відбулися, найбільше голосів набрав би Опозиційний блок.

Такі дані дослідження, яке проводилося Соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту.

Однозначно проти дострокових виборів виступило 25 відсотків опитаних. Ще 22 відсотки відповіли «скоріше ні». За позачергові вибори виступили 17 відсотків. Ще 21 відсоток також схиляється до цієї думки. 16 відсотків опитаних не визначились.

Разом з тим, якби вибори відбулися наступної неділі, то 22 відсотки опитаних точно не пішли б голосувати. Це найбільший результат за останні 5 років. На противагу їм точно пішли б на вибори 26 відсотків опитаних. Скоріш пішли б ще 30 відсотків респондентів.

Якби парламентські вибори відбулися наступної неділі, то найбільше б голосів виборців отримав Опозиційний блок — 10%. За ним слідує Батьківщина (9%), БПП (7%), “Самопоміч” та Радикальна партія (5%). Решта політичних партій не отримали б 5 %.

Опитування проводилося по всій Україні (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 28 травня по 14 червня 2016 р. Метод опитування — особисте інтерв’ю у респондента на дому. Всього було опитано 2400 жителів України віком 18 років і старше, які мають право голосувати. Вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном і величиною населеного пункту. Додатково було опитано 1000 респондентів у Дніпровській області. Для побудови вибірки використовувався багатоступінчастий імовірнісний вибірковий метод, а для відбору респондента — випадковий маршрут і правило останнього дня народження. Дослідження фінансував Уряд Канади.

   

Залишити коментар

Кометарі