Нацбанк України розповів, чому обід у їхній їдальні коштує всього 5 гривень

В НБУ почали виправдовуватися за “радянські” ціни в їдальні. Адже навіть за нинішніми мірками, обід вартістю 5 гривень – це занадто дешево. Тим більше для НБУ, де зарплата у топ-менеджерів становить більше 100 тис. грн.

Після того, як в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Гонтарєва при окладі в 160 тис. грн обідає в їдальні всього за 5 гривень , або максимум – 10, НБУ вирішив розповісти, звідки такі демократичні ціни.

Чек з їдальні Національного банку майже на 5 грн, який нещодавно поширювався в соціальних мережах, є дійсним. Однак слід звернути увагу, що власником чека були обрані найдешевші страви з меню на той день – суп з квасолею, відварений рис і салат з білокачанної капусти, повідомляє прес-служба НБУ в Facebook.

«Ціна обідів у їдальні формується, виходячи лише з вартості продуктів. В підсумкову в ціну не включаються витрати на оренду (НБУ є власником приміщення їдальні), і немає комерційної накрутки – їдальня працює в нуль. Таким чином, виходить низька ціна на страви, – зазначив Руслан Кравець. – Втім середній чек в їдальні НБУ становить близько 35-40 гривень».

Їдальня НБУ не дотується за рахунок коштів НБУ, ні держави, адже вона працює за рахунок самоокупності. У бюджеті НБУ немає ні однієї статті витрат на утримання або дотацію їдальні, всі витрати компенсуються за рахунок продажу страв.

За словами заступника начальника управління стратегії реформування банківського сектора НБУ, продукти для їдальні закуповуються у оптових постачальників продуктів на ринкових умовах вибору найбільш вигідної пропозиції в співвідношенні ціна / якість. Паралельно ціни завжди порівнюються з декількома торговими мережами міста.

Нижче наведено розрахунки ціни на страви, які були в чеку. Всі розрахунки дуже прості і зрозумілі. Тому можна самостійно обчислити, скільки в їдальні НБУ стоять і інші блюда – варіанти вправ в інфографіці.

Нацбанк України розповів, чому обід у їхній їдальні коштує всього 5 гривень

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі