Як в 2016 році платити податок на нерухомість (коротко і доступно)

З першого числа поточного місяця в наше країні почав діяти так званий податок на нерухомість, однак громадяни ще не до кінця розібралися, що це за податок, хто і куди його повинен платити.

Перше: податок на нерухомість сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти.

Друге: оподатковується загальна площа житлової та нежитлової нерухомості. Обкладаються податком квартири і будинки, внесені до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно, який почав працювати з 1 січня 2013 року.

Третє: податкова ставка зросла з 2% до 3%. Однак, місцеві влади наділені повноваженнями самостійно встановлювати податкову ставку . Приміром, у Києві та Дніпропетровську — 1%, у Запоріжжі та Харкові — 2%, в Одесі та Кіровограді — 0,1%.

Четверте: змінили пільгову площа , на яку податок не нараховується: для квартир — 60 кв. м, для будинків — 120 кв. м, для різних типів житла — 180 кв. м.

П’яте: встановлений додатковий податок в 25000 грн для квартир площею понад 300 кв. м і будинків більше 500 кв. м. Фактично такі об’єкти будуть обкладатися подвійним податком — фіксованими (25000 грн) і загальним (відсоток від мінімальної заробітної плати).

Шосте: пільгова площа не враховується, якщо квартира чи будинок здається в оренду.

Сьоме: у 2016 році українці будуть оплачувати «зайву» площу житла за ставками, які діяли в 2015 році — в Києві 12,18 грн за квадратний метр.

Восьме: податкове повідомлення має бути надіслано платнику податків до 1 липня 2016 року. Оплатити рахунок можна протягом 60 днів та не пізніше 28 серпня.

Дев’яте: за несплату податку передбачено штраф у розмірі 10% (при несплаті протягом 30 днів), 20% (якщо несплата більше 30 днів).

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі