Росія погрожує ще одним “Кримом” у Європі

Віце-прем’єр-міністр Росії Дмитро Рогозін передбачає повний розпад Молдови, якщо вона робитиме кроки у бік Румунії.

Про це він заявив він в інтерв’ю виданню “КоммерсантЪ”.

Я можу говорити, що завгодно, будь-який інший політик може говорити, що завгодно, але факт залишається фактом, він є беззаперечним навіть для найзапекліших прихильників об’єднання з Румунією. Якщо Молдова зробить крок у бік Румунії, Придністров’я саме по собі на цьому крутому віражі відвалиться,
– зазначив віце-прем’єр-міністр РФ.

За його словами, зближення Румунії та Молдови є неможливим, якщо Кишинів має намір домогтися відновлення територіальної цілісності та повернути до свого складу Придністров’я, в якому розміщені російські військові, яких Кремль вважає миротворцями.

Це питання молдавської політики насамперед. Якщо вони хочуть до Румунії, Придністров’я краще відпустити по-хорошому, якщо вони не хочуть до Румунії, якщо вони хочуть залишатися суверенною державою, розумною державою, яка захищатиме своїх громадян, тоді їм потрібні роки, але ці роки будуть не марними. Вони підуть на відновлення територіальної цілісності,
– підсумував Рогозін.

Довідка: Після розпаду СРСР утворилась так звана “Придністровська молдавська республіка”, а після збройного конфлікту 1992 року оголосила про свою незалежність від Молдови, хоча питання щодо статусу цієї території досі залишається невирішеним.

Відповідно до результатів “референдуму” у невизнаному Придністров’ї, 86% респондентів вважають приєднання до Росії найоптимальнішим шляхом розвитку.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі