Готується потужний контрудар Грузії? У США натякнули, що Росії настав час піти з Абхазії і Південної Осетії

Держсекретар США Джон Керрі і прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі підписали 6 липня в Тбілісі договір про оборонне партнерство. Як повідомив того ж дня держдепартамент США, у документі йдеться про те, щоб “зміцнити та розширити співпрацю в питаннях оборони і безпеки.

Як наголошується в повідомленні, під час підписання договору Керрі заявив, що партнерство США і Грузії “непорушне”. Він зазначив участь грузинських військових у миротворчій місії НАТО в Афганістані і зазначив, що американська сторона на сьогоднішній день виділила Грузії 4,3 млрд. доларів. За його словами, зараз Вашингтон і Тбілісі посилено працюють над стратегічними питаннями партнерства.

Після зустрічі з грузинським президентом Георгієм Маргвелашвілі Керрі написав у Twitter, що “США рішуче підтримують безпеку, благополуччя та євроатлантичні прагнення Грузії”.

Як повідомляє “Грузія онлайн”, Керрі також назвав дії Росії в Грузії окупацією і закликав Москву до повного виконання Угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

«Сполучені Штати Америки твердо підтримують територіальну цілісність і суверенітет Грузії. Результати окупації і мілітаризація Росії, з точки зору окупації грузинських територій, неприйнятні, і ми знову закликаємо Росію виконати вимоги Угоди про припинення вогню 2008 року, що означає виведення їх військ на доконфліктні позиції і зняття усілякого бар’єру для гуманітарної підтримки, для гуманітарної допомоги в цьому регіоні», – сказав Керрі на прес-конференції.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі