Держзамовлення для вишів збільшено на 12,3%, – Гриневич

Кабінет Міністрів затвердив обсяги державного замовлення у вищих навчальних закладах України на 2016 рік, збільшивши його на 12,3%.

Як наголосила під час засідання Уряду міністр освіти і науки, представник “Народного фронту” Лілія Гриневич, збільшення викликано об’єктивними причинами, що, в першу чергу, пов’язані з суспільно-економічною ситуацією в Україні. Зокрема, це стосується неврегульованого питання фінансування професійно-технічної освіти, факторами, що спричинені військовим конфліктом на українській території, та збільшенням частки випускників бакалаврату в 2016 році порівняно з попереднім роком.

“Якщо ми подивимося на обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів в системі міністерства освіти і науки, то він зменшився на 6% для закладів, якими опікується МОН. Натомість основне зростання пішло по тих спеціальностях та закладах, що належать до юрисдикції міністерства оборони”, – додала Лілія Гриневич.

Також вона прокоментувала збільшення держзамовлення за окремими позиціями. Так, за її словами, збільшення замовлення на молодшого спеціаліста в цьому році зумовлено непевним становищем у сфері професійно-технічної освіти. Оскільки відбулася передача повноважень на здійснення держзамовлення з державного рівня на місцевий, ряд малих обласних міст вимушені сьогодні фінансувати свої професійно-технічні заклади самостійно. При цьому бюджетних коштів у них на це нема, тому вони не можуть гарантувати, що обсяг держзамовлення до професійно-технічних закладів збережеться принаймні на рівні минулого року.

“Куди підуть ці діти після 9-го класу? Адже ми будемо мати випускників дев’ятого класу, які традиційно йшли або у професійно технічну сферу, або у вищі навчальні заклади першого та другого рівнів акредитації. Оскільки державне замовлення по професійно-технічній освіті у нас сьогодні не визначено, ми вирішили підтримати цих дітей та трохи збільшити – на 10% – замовлення на молодшого спеціаліста”, – зазначила міністр.

У цьому році також потрібно зважати на абітурієнтів з окупованих та непідконтрольних Україні територій, що виявили бажання вчитися в Україні та які вступатимуть до вишів за квотами.

Також, згідно постанови, збільшується державне замовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень “магістр” порівняно з минулим роком. Зoкремa, oбсяг прийoму держзaмoвлення нa підгoтoвку фaхівців зa oсвітньo-квaліфікaційним рівнем “мoлoдший спеціaліст” визначений нa рівні 67,5 тис. oсіб, “бaкaлaвр” – 90,7 тис., “спеціaліст” – 42,9 тис., “мaгістр” – 60 тис.

“У 2016-му збільшується цифра по магістрах у зв’язку з тим, що в цьому році випустилось значно більше бакалаврів, ніж минулого – це так звані вікові хвилі. Таким чином, ми повинні розширити кількість бюджетних місць для магістрів”, – зазначила Лілія Гриневич.

Також документ визначає обсяг держзамовлення на аспірантуру та докторантуру в 2016 році – 4,6 тис. та 493 бюджетних місць відпoвіднo. Нa нaвчaння зa рoбітничими спеціaльнoстями зa держзaмoвленням планується прийняти 11,6 тис. учнів.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі