Створено унікальний коктейль, який знижує тягу до шкідливих висококалорійних продуктів

Новий молочний коктейль здатний вимикати нестримну тягу людини, що виникає в головному мозку, до жирних і борошняних продуктів.

Унікальний коктейль створений з екстракту, створеного на основі молекули, яка виробляє бактерії в кишечнику. Як показують результати проведених експериментів, завдяки їй можна знизити тягу до шкідливих висококалорійних продуктів з високим глікемічним індексом.

Вчені з Імперського коледжу Лондона і Університету Глазго провели експеримент, в ході якого попросили 20 учасників пити коктейлі, в яких містилися або інгредієнт під назвою естер інулін-пропіонату, або різновид волокон інулін. Згідно з результатами попередніх досліджень, бактерії в кишечнику сприяють виділенню такого компонента, як пропіонат, під час перетравлення волокна інуліну. Так, в мозок відправляється сигнал для зниження апетиту. У той же час естер інулін-пропіонату може викликати виділення більшої кількості пропионата в кишечнику, ніж один тільки інулін.

Після того як учасники дослідження випивали молочні коктейлі, їм робили МРТ-сканування і показували картинки різних висококалорійних і низькокалорійних продуктів.

Так, вченим вдалося встановити, що вживання молочних коктейлів з вмістом естери інулін-пропіонату знижувало активність в тих областях мозку, які пов’язані із заохоченням, в той момент, коли їм демонстрували висококалорійні продукти.

Ці області мозку – це хвостате і прилегле ядро, яке знаходиться в центрі головного мозку. Раніше вчені вже довели їх зв’язок з тягою до певної їжі.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі