З’явилась детальна інформація, за що затримали “Батю”

Головна військова прокуратура оприлюднила свідчення, на яких ґрунтувалося обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для “айдарівців” Валентина Лихоліта (позивний “Батя”) та Романа Радченка (позивний “Рубіж”).

Зокрема, на сайті Генпрокуратури зазначається, що обраний Лихоліту запобіжний захід ґрунтується на доказах, отриманих під час судових засідань щодо інших справ з подій не лише 2014-го, але й 2015 років.

За інформацією прокуратури, “підозрюваний 1” повідомив, що ввечері 30.07.2014 за командою “Баті”-Лихоліта було вишикувано особовий склад батальйону “Айдар”, поруч стояв “Рубіж”-Радченко. При цьому “Батя”-Лихоліт сказав, що необхідно поїхати на зачистку до міста Сєвєродонецьк. В подальшому “Рубіж”-Радченко з охочих відібрав близько 10 осіб.

Дані особи поїхали до Сєвєродонецька, а саме до офісу депутата Сєвєродонецької міської ради громадянина С. В кабінеті громадянина С. “Батя”-Лихоліт разом з “Рубежем”-Радченком обговорювали деталі нападів на домоволодіння мера міста та його двох заступників.

Під час здійснення нападів 30 липня – 1 серпня 2014 року на вказані домоволодіння “Рубіж”-Радченко перебував неподалік безпосередніх виконавців нападів, контролював та координував дії останніх.

Вранці 01.08.2014 на капоті одного із автомобілів в ангарі за місцем базування батальйону “Айдар” (“висота”) було розкладено грошові кошти, здобуті в ході нападів, більше 10 рівних частин, а також речі, якими заволоділи нападники.

Боєць батальйону “Айдар” привіз на “висоту” “Батю”-Лихоліта, а бійці, які були присутні в ангарі, доповіли “Баті”-Лихоліту про події, що відбулися вночі. Після цього “Батя”-Лихоліт наказав кошти поділити між собою, а майно “роздерибанити”. “Батя”-Лихоліт отримав таку ж частку, як інші.

Крім того, прокуратура наводить показання “свідка 2”, який повідомив, що в подальшому на автомобілі марки “Subaru Outback”, які було викрадено під час здійснення нападу, він возив “Батю”–Лихоліта за вказівкою останнього. В січні місяці 2015 року за наказом “Баті” – Лихоліта цей транспортний засіб він передав гр. А., в якого той був вилучений.

Свідок зазначив, що троє потерпілих утримувались в підвальному приміщенні ковбасного цеху в с. Половинкино Старобільського району Луганської області. “Рубіж”-Радченко неодноразово проводив допити цих осіб. Одного разу, одразу після допиту, “Рубіж”-Радченко повідомив 2-Ш, що щойно допитував громадянина К (потерпілий). Також одного разу за наказом “Баті”-Лихоліта свідок 2-Ш вивозив громадянина К (потерпілого) до річки, щоб останній мав змогу помитись.

Ще один свідок повідомив про протиправні дії Радченка щодо працівників міліції, а саме погрози вбивством з використанням ручної гранати.

Інший свідок зазначив, що постійно до бази батальйону “Айдар” в Половінківно під керівництвом Лихоліта бійці приганяли автомобілі, які безпідставно відбирали у громадян.

“Свідок 6” повідомив, що Лихоліт пропонував йому вбити двох військовослужбовців з числа батальйону “Айдар” в обмін на допомогу в отриманні українського громадянства.

“Підозрювані 7 та 8” також вказують на те, що вчиняли протиправні дії саме за вказівкою Радченка та Лихоліта.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва обрав Валентину Лихолітузапобіжний захід тримання під вартою. Це дуже обурило громадськість. Активісти увесь час блокували Печерський суд — забарикадували усі двері та не дали вивезти Лихоліта із суду.

Зрештою, у Генпрокуратурі погодились піти на поступки у скандальній справі, сам Луценко перервав свою робочу поїздку до Херсонщини та прибув у заблоковане приміщення Печерського райсуду, а близько 21:00 в Апеляційному суді розпочався перегляд справи Лихоліта, який змінив запобіжний захід і Лихоліта відпустили на поруки народних депутатів.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі